Nissan Ariya wyceniony w Polsce. Na celownik bierze Volkswagena ID.4

Nissan Ariya, wyczekiwany elektryczny SUV japońskiej marki, wreszcie zyskał pełny polski CENNIK. Wybór wersji i baterii miło zaskakuje.

Japończycy długo spali. Nissan Leaf, będący w zasadzie pionierem w segmencie samochodów elektrycznych, obecnie staje się raczej pomijaną propozycją, głównie ze względu na starszą i mało wydają konstrukcję. Teraz jednak w ofercie marki pojawia się wyczekiwane auto, które znowu przyciągnie chętnych na auto elektryczne. Nissan Ariya zyskał polski cennik - i wygląda on bardzo kusząco.

Nissan Ariya 2023 - CENNIK. Na celownik bierze Volkswagena ID.4. Cena: od 209 900 złotych

W tej cenie dostaniemy bazową wersję Advance z baterią o pojemności 63 kWh. W standardzie dostajemy tutaj naprawdę bogate wyposażenie. Na pokładzie znajdzie się między innymi system ProPILOT z Navi-Link, podgrzewane i elektrycznie regulowane fotele przednie i kierownica, światła przednie w technologii Full LED, system inforozrywki NissanConnect z obsługą Apple CarPlay i Android Auto, podgrzewana szyba przednia, system kamer 360 czy elektrycznie sterowana klapa bagażnika.

Nissan Ariya 2023 CENNIK

W tej wersji dostajemy od razu 217 KM i 300 Nm momentu obrotowego. Moc przekazywana jest na przednią oś. Sprint do setki zajmuje 7,5 sekundy, a prędkość maksymalna to 160 km/h, ograniczona elektronicznie. Zasięg w wersji 63 kWh to 403 kilometry według normy WLTP.

Nissan Ariya z akumulatorem 87 kWh dostępny jest w wersji Advance za 242 900 złotych

W przypadku tej odmiany największą zaletą będzie przede wszystkim zasięg, który sięga 533 kilometrów. Pod prawą nogą znajdą się 242 KM. Osiągi są jednak identyczne jak w wersji 63 kWh, za sprawą większej i cięższej baterii.

Powyżej wersji Advance dostępny jest wariant Evolve. W stosunku do odmiany Advance oferuje ona m.in. adaptacyjne reflektory przednie FULL LED, system nagłośnienia BOSE z 10 głośnikami, elektrycznie przesuwaną konsolę centralną, wentylowane fotele przednie z pamięcią regulacji czy wyświetlacz head-up.

Wersja Evolve wyceniona jest na 226 900 złotych w wydaniu z akumulatorem 63 kWh. 259 900 zł zapłacimy za wersję z akumulatorem 87 kWh.

Nissan Ariya 2023 CENNIK

W przyszłym roku do gamy dołączy Nissan Ariya e-4ORCE

Topowa wersja tego auta zyskała akumulator o pojemności 87 kWh i zespół napędowy oferujący 301 KM. W efekcie sprint do setki zajmuje 5,7 sekundy, a zasięg na jednym ładowaniu sięgnie 500 kilometrów. Samochód dostępny będzie w cenie 264 900 zł za odmianę Advance oraz 286 900 zł za wersję Evolve.

Nissan proponuje też wallboxy w atrakcyjnych cenach

Te dostarczy i zainstaluje firma RAWICOM. Ich cena zaczyna się od 3613 złotych i jest uzależniona od modelu.

Nissan oferuje również możliwość promocyjnego finansowania w ramach kredytu lub leasingu Nissan Select. Przykładowo, za samochód w wersji Evolve z akumulatorem o pojemności 63 kWh w leasingu Select dla przedsiębiorców klient zapłaci już od 2 215 zł netto miesięcznie, podczas gdy rata za taki pojazd w kredycie Select dla klienta indywidualnego wyniesie od 2 600 zł brutto za miesiąc.