bezpieczeństwo aut

Wirtualna przednia szyba Jaguara

Jaguar Land Rover postawił na innowacyjność i tym samym stworzył coś, co zostało dumnie nazwane wirtualną przednią szybą. Jak to działa?

Zadaniem nowej technologii brytyjskiego koncernu jest poprawa widoczności zza kierownicy samochodu. Odpowiedzialne za to mają być przezroczyste słupki A i B, które w praktyce wyświetlają obraz z kamer umieszczonych na zewnątrz pojazdu, gdy zajdzie taka potrzeba. Rozwiązanie to ma zwiększyć bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów i innych uczestników ruchu.

Dodatkowo technologia ta ma wyświetlać na przedniej szybie ostrzeżenia o pojawiających się przed samochodem pieszych lub rowerzystach, ażeby poprawić ogólne bezpieczeństwo na drogach.

Fanów gier komputerowych natomiast powinien ucieszyć fakt, że Jaguar Land Rover pracuje również nad prowadzeniem kierowcy przez wirtualny samochód. Ma on być sprzężony z nawigacją, dzięki czemu w ruchu miejskim będzie trzeba jedynie podążać za samochodem wygenerowanym przez komputer. Ciekawe rozwiązanie.

Wirtualna szyba Jaguara to z pewnością nowinka dla maniaków nowych technologii, ale być może niedługo stanie się to alternatywą dla typowych wyświetlaczy HUD. Sprawdźcie sami, jak zabawka Brytyjczyków działa w praktyce.

Dyskusja

komentarzyPodobne artykuły