ciekawostki

Biały kruk na sprzedaż. Mazda MX-5 NB Coupe Type S do wzięcia w Hong Kongu

Być może nie wiecie, ale Mazda produkowała MX-5 w wersji Coupe. Teraz jeden z egzemplarzy takiej odmiany jest na sprzedaż.

Mazda MX-5 Coupe to prawdziwy biały kruk. Łącznie powstało 179 egzemplarzy, z czego wszystkie przeznaczone były na japoński rynek. Stały dach nie powstał metodą chałupniczą – został świetnie wkomponowany w bryłę auta, w we wnętrzu wykończono go dopasowanymi plastikami. Oznacza to, że Mazda musiała się nieco napracować przy takim projekcie.

63 auta z tych 179 określane były jako Type S. Wyróżniała je obecność silnika 1.8 podkręconego do 158 koni mechanicznych, sportowego zawieszenia oraz tylnego dyferencjału typu TorSen. Sprzedawany egzemplarz ma zaledwie 48 000 km przebiegu i wygląda jak absolutnie nowy, co dodaje mu sporo wartości.

Mazda MX-5 Coupe jest o 10 kg cięższa od otwartej wersji, ale za to znacznie sztywniejsza. Model ten coraz chętniej poszukują kolekcjonerzy, widząc w nim szansę na spory zarobek w przyszłości. Japoński producent w przypadku modelu NB (drugiej generacji MX-5) drugi raz podszedł do tematu wersji coupe – takowa powstała też jako prototyp w wydaniu NA.

Dyskusja

komentarzy