eAuto

Tesla wprowadza „Chill Mode” do spokojnej jazdy

Przy okazji ostatniej aktualizacji softu w Teslach znajdzie się coś specjalnie dla kierowców, którym niekoniecznie zależy na atomowym przyspieszeniu.

Wszyscy już chyba widzieliśmy filmiki pokazujące reakcje ludzi na tryby Insane czy Ludicrous w modelach Tesli. Przy takich ustawieniach te samochody mogą osiągnąć 100 km/h w zdumiewającym czasie 2.5 sekundy. Teraz jednak, przy okazji najnowszej aktualizacji softu – zarówno do modelu S jak i X – wprowadzono coś dla tych, którzy wolą jeździć spokojniej.
Chill Mode, włączany za pośrednictwem centralnego ekranu dotykowego, jest stworzony do „płynnej jazdy i zapewniania łagodniejszych doznań pasażerom„. Nic dziwnego – nagłe, bardzo mocne wbicie w fotel może przestraszyć…
Osiągi w tym trybie będą nieco gorsze, ale na pewno ten tryb polubią choćby taksówkarze – Tesla to bardzo popularna taksówka w Norwegii.

To nie jedyna zmiana, jaką niesie za sobą najnowszy update Tesli. Wprowadzono również funkcję „Easy Entry„, który – jak sama nazwa wskazuje – ułatwia wsiadanie. Po otwarciu drzwi kierownica się podniesie, a fotel odsunie, by później wrócić do zapamiętanych dla danego kierowcy pozycji. Dziwne, że dopiero teraz.

Dyskusja

komentarzy