COVID-19 zabiera też konkurs elegancji w Pebble Beach. Tegoroczna edycja odwołana

Konkurs elegancji w Pebble Beach to jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń, gdzie właściciele unikalnych klasycznych aut spotykają się co rok, aby wybrać najpiękniejsze auto. W tym roku jednak się to nie uda.

Można powiedzieć, że Krzysztof Kononowicz idealnie przepowiedział przyszłość. Nie będzie niczego - przynajmniej w tym roku, bowiem COVID-19 skutecznie roztrzaskał nasz świat na kawałki. Odbywający się w sierpniu konkurs elegancji w Pebble Beach, będący częścią "Monterey Car Week" został odwołany ze względu na potencjalne zagrożenie dla uczestników i gości.

Pebble Beach

To byłaby 70 edycja konkursu w Pebble Beach

Prestiżowe i eleganckie wydarzenie przyciąga uczestników z całego świata, którzy niekiedy latami szykują samochód do prezentacji w konkursie. Setki milionów dolarów w postaci unikalnych maszyn ustawionych na idealnie przyciętym trawniku to naprawdę niezwykły widok. Takie konkursy to jedyne miejsca, gdzie przykładowo zobaczycie dwa egzemplarze Ferrari 250 GTO zaparkowane obok siebie.

Pebble Beach to także miejsce debiutu unikalnych samochodów studyjnych

To właśnie tutaj Mercedes zaprezentował swoje unikalne projekty z serii Vision, w tym fantastycznego Maybacha 6. Bugatti pokazało tutaj swoje Divo, a rok temu także Centodieci, oddające hołd modelowi EB110. BMW z kolei kilka lat temu otworzyło wszystkim usta dzięki modelowi 3.0 CSL Hommage R. Ten konkurs elegancji bardzo upodobał też sobie Horacio Pagani, prezentując tam nierzadko unikalne egzemplarze Zondy czy Huayry tworzone dla swoich klientów.

Pebble Beach

Tegoroczna edycja miała też mieć specjalne klasy: Pininfarina coachwork (kategoria dla aut zaprojektowanych przez Pininfarinę), Porsche 917 family (nie trzeba przestawiać), Talbot-Lago Grand Sport, auta wyścigowe Miller, Iso, wczesne samochody elektryczne oraz Carrera Panamericana.

Organizatorzy zapraszają za rok

Wszystkie auta, które zostały przyjęte do tegorocznej edycji będą automatycznie dopuszczone do udziału w przyszłym roku. Goście mogą natomiast liczyć na zwrot kosztów biletów.