Peugeot e-Expert dostał polski cennik. Van dostępny od 135 200 zł netto

Dość długo Peugeot e-Expert był samochodem "widmo" - niby miał być, ale nawet w salonach nikt nic o nim nie wiedział. Ale mamy już polski cennik.

Dystrybutor opublikował oficjalny cennik modelu Peugeot e-Expert. Otwiera go kwota 135 200 złotych netto, za auto o długości Standard (krótka wersja Compact dostępna jest tylko z silnikami diesla). Deklarowany zasięg tej odmiany to 230 km. Zestaw akumulatorów ma wtedy pojemność 50 kWh, a za napęd odpowiada znany między innymi z Peugeota e-208 silnik o mocy 136 KM oraz 260 Nm momentu obrotowego.

Za dodatkowe 21 500 złotych (netto) możemy wybrać wariant z bateriami o pojemności 75 kWh i deklarowanym zasięgiem 330 km.

Peugeot e-Expert

I sprawa najważniejsza. Wartości, które podaje Peugeot, mierzone są dla aut obciążonych w połowie dopuszczalnej ładowności. Z doświadczeń z modelem e-208 dodam, że deklaracje francuzów są bez problemu do osiągnięcia w rzeczywistych warunkach.

W kwestiach użytkowych niewiele się zmieniło. Wymiary aut elektrycznych są takie same jak z napędem spalinowym. Dla niektórych pewną wadą będzie to, że ładowność spadła o około 300-400 kilogramów. Mimo tego nadal wynosi ona, w zależności od wersji, miedzy 1000, a 1275 kg. Samochód pozwala też holować przyczepę o maksymalnej masie 1 000 kg (wersje spalinowe nawet 2 500 kg).

Co ciekawe, wariant elektryczny debiutuje od razu w kilku zabudowach: furgon, furgon brygadowy oraz modułowy furgon brygadowy.

Szkoda, że Peugeot spóźnił się z wprowadzeniem modelu e-Expert o około 2 miesiące. Do końca lipca można było wystąpić o dofinansowanie dla elektrycznych aut dostawczych w wysokości 30% (do wartości 70 000 złotych). W tym wypadku Peugeot stanowiłby bardzo ciekawą propozycję dla firm.