Pięciodrzwiowe Suzuki Jimny może trafić do oferty

Co powiecie na pięciodrzwiowe Jimny? Według indyjskich mediów, taki wariant jest rozważany i może trafić do produkcji całkiem szybko.

Magazyn Autocar India, który o tym donosi, ma swoje źródła w fabryce Maruti-Suzuki. To właśnie ten zakład miałby, możliwe że nawet od tego roku, produkować drugą wersję japońskiej terenówki. Pięciodrzwiowe Jimny powstawałoby na linii produkcyjnej, która do 2019 wypuszczała Maruti Gypsy. Ten z kolei był pięciodrzwiową wersją starego Suzuki Samurai.

Pięciodrzwiowe Jimny

Maruti odpowiada za 50% indyjskiego rynku motoryzacyjnego. Głównym udziałowcem firmy jest japoński koncern, który w ten sposób od dawna zaopatruje indyjski rynek w licencyjne modele Suzuki, bądź produkuje modele na tamtejszy rynek. Oprócz samochodu, o którym mówimy, fabryka miałaby też produkować zwykłe Jimny, zwiększając tym samym podaż modelu. Japońskie fabryki osiągnęły już w tej kwestii limit wydajności.

Co za tym idzie, mogłyby się skrócić kolejki do odbioru małej terenówki. Pięciodrzwiowe Jimny miałoby na początku powstawać wyłącznie na tamtejszy, indyjski rynek, ale z czasem trafiłoby do ogólnoświatowej sprzedaży. Przeszkodzić temu może jednak Unia Europejska. Już pisaliśmy o tym, że silnik w Jimny nie jest w stanie nijak spełniać nadchodzących norm i małe Suzuki może pozostać w Europie wyłącznie jako "ciężarówka". Nawet jeśli, ten sam problem i ta sama dostępność będzie zapewne udziałem wersji pięciodrzwiowej. Jeśli hinduskie doniesienia są zgodne z prawdą. Ale w sumie - dlaczego nie. Byłaby to już trzecia odmiana Jimny na rynku (po "naszym" i Kei Carze).

Pięciodrzwiowe Jimny na wizjach pochodzi z serwisu kolesa.ru