Porsche Panamera zyskuje 700, 462 i 440 KM. Nowe warianty wjeżdżają do oferty - CENA

Porsche Panamera zyskuje nowe warianty w wydaniu poliftingowym - Turbo S E-Hybrid, 4S i 4 E-Hybrid. Co oferują i jaka jest ich cena?

Więcej mocy! Porsche Panamera po liftingu nie tylko zyskało szereg zmian wizualnych oraz nowe technologie. Na pokładzie debiutują również nowe jednostki napędowe. Jakie?

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid - CENA

Na przykład wariant Turbo S E-Hybrid stał się jeszcze mocniejszy. Teraz model ten oferuje aż 700 KM i 870 Nm momentu obrotowego. Sercem tego auta niezmiennie jest 4-litrowe V8, które zintegrowano z silnikiem elektrycznym. Zapas mocy będzie dostępny teraz przez dłuższy okres czasu - wszystko dzięki nowemu akumulatorowi o pojemności 17,9 kWh. Zoptymalizowane zużycie energii pozwoliło też na zwiększenie zasięgu w trybie elektrycznym o ponad 30%.

Porsche Panamera

Najmocniejsze Porsche Panamera to propozycja dla najbardziej wymagających - cena startuje tutaj z poziomu 924 000 zł.

Porsche Panamera 4 E-Hybrid - CENA

To nowość w gamie tego modelu. Marka z Zuffenhausen zdecydowała się na poszerzenie gamy hybryd plug-in o bazowy model. Niech Was jednak nie zmyli ten "podstawowy" charakter auta. Mamy tutaj aż 462 KM, co przekłada się na sprint do setki w 4,2 sekundy. Tutaj moc generuje jednostka 2.9 V6 Biturbo, która spięto z automatyczną skrzynią i ulokowanym w niej silnikiem elektrycznym. Za ten model zapłacimy minimum 476 000 zł w bazowym wydaniu.

Porsche Panamera 4S - CENA

Jeden z najpopularniejszych wariantów tego samochodu zyskał nieco więcej mocy. Jednostka 2.9 V6 rozwija tutaj 440 KM. Jest to nieco mniej niż w przypadku modelu 4 E-Hybrid, ale warto pamiętać, że samochód jest tutaj nieco lżejszy. Dzięki temu przyspiesza on do setki w zaledwie 3,9 sekundy, co jest wynikiem nie odstającym od wielu supersamochodów. Ten samochód wyceniono na 546 000 zł.

Wszystkie warianty nadwozia są tutaj dostępne

Oznacza to, że każdy silnik można połączyć ze standardowym nadwoziem, wersją Executive (przedłużoną) i z wydaniem Sport Turismo.

Więcej o zmianach w Panamerze po liftingu przeczytacie tutaj