Renault Captur Coupe staje się rzeczywistością. To następca Megane

Renault Megane stało się autem elektrycznym. Nie oznacza to jednak, że Francuzi porzucają segment spalinowych aut kompaktowych. Renault Captur Coupe stanie się samochodem, który wypełni nietypową niszę w gamie marki.

Zapomnijcie o klasycznych segmentach aut w motoryzacji. Przechodzą one do lamusa - producenci bawią się swoimi koncepcjami, tworząc kolejne nisze w niszach. Renault na przykład postawiło na elektryczne Megane, przekazując popularną nazwę nowej generacji aut na prąd. Nie oznacza to jednak, że w ofercie pojazdów spalinowych powstanie luka. Zapełni ją Renault Captur Coupe. Oto pierwsze zdjęcia muła testowego tego modelu.

Renault Captur Coupe wraz z Arkaną wypełni segment B i C

Francuskie marki coraz chętniej zwracają się w stronę crossoverów. Najlepszym przykładem jest Citroen C4 i C4X oraz Peugeot 408. To auta, które pływają gdzieś pomiędzy segmentami i łączą cechy wielu innych aut.

Renault Captur Coupe

Renault także obrało taką drogę. Obecnie w gamie mamy Captura i Arkanę - dwa mocno spokrewnione ze sobą auta. Wiele je łączy (platforma, wnętrze i silniki), a największą różnicę stanowi wygląd.

Ta bliskość sprawia, że klienci w zasadzie wybierają jeden samochód w różnych wydaniach. Plusem Captura jest póki co tak naprawdę szerszy wybór jednostek napędowych oraz kilka ciekawych patentów we wnętrzu.

Niebawem to się zmieni. Arkana pozostanie na rynku i najprawdopodobniej będzie pomostem pomiędzy segmentem B i C. Miejsce spalinowego Megane zajmie z kolei Renault Captur Coupe.

Na drogi Hiszpanii wyjechały już pierwsze muły testowe tego auta. Zgodnie ze źródłami zbliżonymi do producenta wiemy, że będzie to mierzący 4,4 metra długości crossover o dynamicznej sylwetce. Zdjęcia wykonane przez naszych kolegów z portalu motor.es wyraźnie pokazują, że platforma została tutaj solidnie wydłużona, a tylna oś przesunie się nieco do tyłu, aby wygospodarować większe i bardziej przestronne wnętrze.

Pod maską znajdziemy tutaj cały przekrój nowych jednostek napędowych - w tym ciekawe hybrydy (klasyczne, bez konieczności ładowania z gniazdka) bazujące na silniku 1.2 TCe. To nowa konstrukcja, która właśnie debiutuje w modelu Austral.

Renault Captur Coupe - kiedy zadebiutuje na rynku?

Samochód ten światło dzienne ujrzy najprawdopodobniej w drugiej połowie przyszłego roku, zaś na rynek trafi w pierwszej połowie roku 2024. Jest to zgodne z zapowiedziami Renault, które przedłużyło "żywot" spalinowego Megane i daje mu jeszcze mniej więcej dwa lata obecności w sprzedaży.