Renault Espace debiutuje w polskiej ofercie marki. Ma silnik 1.2 i oferuje 200 KM

Nowe Renault Espace debiutuje w polskiej ofercie marki. To nic innego jak przedłużony Austral, który występuje tylko z najmocniejszym silnikiem oferującym 200 KM. Sprawdzamy ile kosztuje ten samochód.

Francuzi całkowicie zmienili podejście do tego modelu. Nazwa Espace przez lata kojarzyła się z genialnym vanem, oferującym ogrom przestrzeni w środku. Dopiero poprzednia generacja połączyła cechy takiego auta z SUV-em, a efektem tego mariażu stał się nietypowy crossover. Teraz nowe Renault Espace 2023 to nic innego jak przedłużona wersja modelu Austral.

Ten samochód właśnie debiutuje w polskich salonach. Sprawdzamy ile kosztuje i co oferuje.

Renault Espace 2023 - polski cennik. Do wyboru mamy wersję 5 i 7-osobową

Zacznijmy więc od tej pierwszej. To może być ciekawy wybór, głównie ze względu na ogromny bagażnik. Ten oferuje standardowo 581 litrów pojemności, a po złożeniu siedzeń zyskujemy 1818 litrów do wykorzystania.

Ofertę otwiera wersja techno.W tej cenie dostaniemy między innymi światła full LED Adaptive vision, cyfrowe zegary, kamerę cofania, multimedia z 12-calowym ekranem, 19-calowe alufelgi, oraz szereg systemów bezpieczeństwa. Tym samym nawet "podstawowy" wariant oferuje niemal wszystko, czego można oczekiwać od takiego auta.

Renault Espace techno kosztuje 192 900 złotych - wyjściowo. Lista opcji ogranicza się do koloru nadwozia oraz dostępnych pakietów, wnoszących wyposażenie z lepszych wariantów. Między innymi znajdziemy pakiet Winter (za 3000 złotych), który dodaje podgrzewanie szyby przedniej i foteli.

Renault Espace 2023 cena

Półkę wyżej stoi Renault Espace esprit Alpine

Ta wersja kosztuje 206 900 złotych i dodaje między innymi układ skrętnej tylnej osi. W tym wariancie debiutują także 20-calowe alufelgi, a stylistyka nadwozia jest dużo bardziej sportowa.

Gamę zamyka Espace iconic, wyceniony na 216 900 złotych

W tej wersji mamy już wszystko w standardzie. Adaptacyjny tempomat, kamery 360 stopni, skórzana tapicerka oraz wiele innych dodatków nie wymaga dopłaty, co ucieszy najbardziej wymagające osoby.

A ile kosztuje wariant siedmioosobowy?

Otóż tutaj będziecie zaskoczeni, gdyż dokładnie tyle samo. Jeśli potrzebujecie dodatkowych miejsc, to nie musicie dokładać nawet złotówki. Przy złożonych tylnych fotelach bagażnik jest nieco mniejszy (dostajemy tutaj od 159 przy trzech rzędach do 1777 litrów do wykorzystania), ale to niska cena za możliwość zabrania piątki pasażerów. Warto jednak pamiętać, że dwa dodatkowe miejsca są bardzo awaryjne i nie należą do najwygodniejszych.

A co Renault Espace 2023 ma pod maską?

Tu się zdziwicie, gdyż jest tylko jeden silnik w ofercie. To jednostka 1.2 E-TECH (hybrydowa), oferująca równo 200 KM mocy. Renault twierdzi, że przez większość czasu jest w stanie jeździć na prądzie, a w trasie nie brakuje tutaj dynamiki.