Elektryczne Renault MeganE E-Tech udaje IONIQ-a 5. Debiut na targach IAA

Elektryczne Renault MeganE E-Tech ujrzy światło dzienne już podczas jesiennych targów w Monachium. Francuzi jednak wciąż testują kluczowy model, tym razem ukrywając go pod maskowaniem "udającym" IONIQ-a 5.

Nie dajcie się oszukać, to nie jest IONIQ 5! Uwielbiam podziwiać różne wariacje na temat maskowań samochodów testowych. Producenci wręcz prześcigają się w stosowaniu najróżniejszych pomysłów na kamuflaż, który przynajmniej na chwilę ukryje auto w tłumie innych pojazdów. Tym razem nasi koledzy z motor.es sfotografowali w Hiszpanii nowe Renault MeganE E-Tech.

Renault MeganE E-TECH będzie gamechangerem dla marki

Wiem, też chcielibyśmy zobaczyć nowego szybkiego hothatcha tej francuskiej marki, najlepiej z dużym benzynowym silnikiem. Trzeba jednak powiedzieć sobie jasno - te czasy są już za nami. Elektromobilność jest ważna i będzie pełniła coraz ważniejszą rolę w świecie motoryzacji nie z roku na rok, a z miesiąca na miesiąc. Renault nie może więc pozostawać w tyle za konkurentami. Volkswagen ma platformę MEB, Ford pożycza ją od Niemców, Francuzi stworzyli swoje EMP i CMP, a Hyundai i KIA stawiają na konstrukcję E-GMP.

Renault MeganE E-TECH

Odpowiedzią Francuzów i sojuszu Renault-Nissan jest konstrukcja CMF-EV. Zadebiutowała ona już w Nissanie Ariya, a teraz pojawi się w nowym MeganE E-Tech. Specyfikacja tego auta jest już w zasadzie znana. Dostaniemy tutaj baterię o pojemności 60 kWh i maksymalną moc ładowania sięgającą 160 kW. Auto ma oferować około 200 KM wędrujących bezpośrednio na przednie koła.

Obietnice marki wyglądają dobrze. Zasięg? 450 kilometrów, oczywiście realny i powtarzalny. Patrząc na doświadczenie Renault pozyskane przy budowie Zoe, wciąż będącego bestsellerem, o jakość nie trzeba się raczej martwić. Nie da się też ukryć, że w obecnej sytuacji rynkowej elektryk to "być albo nie być" dla każdego producenta.

Renault MeganE E-TECH

Renault MeganE E-Tech ma zaskakiwać wyglądem

Masywna sylwetka nawiązuje do crossovera, jednak jest to tak naprawdę klasyczny hatchback. Wnętrze będzie bardzo nowoczesne i minimalistyczne - zgodne z aktualnymi trendami. Francuzi pokazali nam już dyskretne zwiastuny, które uchylają rąbka tajemnicy.

Renault MeganE E-TECH

Oficjalna premiera została już potwierdzona. Będzie ona miała miejsce podczas targów IAA, po raz pierwszy odbywających się Monachium. Nowe wcielenie tej imprezy ma stawiać elektromobilność na pierwszym miejscu. Lepszej przestrzeni Renault nie mogło więc sobie wymarzyć.