Francuzi wracają do pickupów. Renault Niagara wygląda wyjątkowo bojowo

Jeśli jest coś, czego nikt się nie spodziewał, to na pewno będzie to pickup od tej marki. Renault Niagara jest zapowiedzią nowej rodziny modeli. Co o niej wiemy?

Tak, Francuzi chcą zrobić swojego pickupa. Poprzednie podejście, czyli model Alaskan (przebudowana Navara) nie podbiło rynku. Tym razem koncepcja jest zupełnie inna, a forma tego auta przyciąga wzrok. Renault Niagara wygląda fenomenalnie i zapowiada się bardzo ciekawie - a to przy okazji początek ciekawej historii.

Renault Niagara zapowiada całą gamę nowych modeli

Nim jednak podskoczycie w ekscytacji musimy na Was wylać kubeł zimnej wody. Niagara nie jest samochodem stworzonym z myślą o Europie. Francuska marka przygotowała koncepcję podboju wielu rynków, gdzie ma mocną pozycję. Mowa tutaj na przykład o Ameryce Południowej i o Azji. To właśnie tam takie samochody mają stanowić podstawę oferty.

Przy okazji francuska marka zaprezentowała nowy język stylistyki, który stanie się fundamentem dla aut oferowanych poza Europą. Można powiedzieć, że sporo stracimy, bo te auta zapowiadają się naprawdę ciekawie.

Mierząca 4,9 metra długości Niagara wygląda bojowo i ma dużo charakteru. Charakterystyczny front z dwuczęściowymi lampami nawiązuje do pokazanego wczoraj Kardiana. Tył z kolei, dzięki ledowej listwie, optycznie sprawia wrażenie szerszego niż jest w rzeczywistości.

Renault Niagara 2023

Sercem tego auta jest napęd hybrydowy

Mowa tutaj o "samoładującej się" hybrydzie, która nie wymaga podłączania auta do gniazdka. Taki napęd ma być fundamentem dla 8 innych modeli, które będą w jednej rodzinie z Renault Niagarą. Co ciekawe jest to konstrukcja stworzona od podstaw, łącząca się także z napędem na cztery koła. Taki zestaw może więc odnieść sukces w miejscach, gdzie odpowiednia trakcja jest niezbędna w codziennej eksploatacji.

Tym modelem Francuzi chcą rywalizować z Ramem Rampage i Fordem Maverickiem. Kolejne auta tworzone z myślą o światowych rynkach będą z kolei SUV-ami i crossoverami o równie odważnej stylistyce.

Renault Niagara otwiera "worek z nowościami"

Osiem wspomnianych aut zadebiutuje w latach 2025-2027. Francuska marka skupia się tutaj przede wszystkim na Ameryce Południowej, w której ma dużą rozpoznawalność. To jednak tylko pierwszy krok - w planach jest też rozwój gamy w innych krajach.