(SEAT) Ibiza Cupra [pierwsze zdjęcia]

Jeśli jeszcze nie wiecie. Teraz Cupra będzie nową marką w gamie Seata, podobnie jak np. Abarh w Fiacie. Tymczasem mamy pierwsze zdjęcia Seata Ibiza Cupra - albo Cupry Ibiza, bo znaczków hiszpańskiej marki na niej nie widać. Debiut w Genewie.

SEAT niedawno ogłosił, że Cupra będzie oddzielną marką. Zaprezentowali nawet logo, które moim zdaniem prędzej sprawdzi się jako znak firmowy jakiegoś producenta sprzętu komputerowego. Ale za to jest "cupra" w kolorze, czyli miedziane.

Tymczasem pojawiły się pierwsze fotki pierwszego modelu bez stylizowanego "S" na nadwoziu. I to od razu "z grubej rury", bo to Ibiza, której miało nie być. Chyba, że dyrekcji marki właśnie o to chodziło. SEAT Ibiza Cupra - nie, Cupra Ibiza - tak.

Tak czy inaczej, mamy nowiutką Ibizę, z nowym logiem, zmienionymi zderzakami, potężnymi felgami i "karbonową" lotką nad tylną klapą. Do tego kubły w środku, dużo materiału imitującego włókno węglowe i zamszowa kierownica. Możemy też zobaczyć, że za wyświetlane dane odpowiadać będą cyfrowe zegary, a napęd przenoszony będzie przez skrzynię DSG.

Nie mamy żadnej informacji odnośnie tego, co znajdzie się pod maską. Możemy się jednak spodziewać, że będzie to ta sama jednostka co w VW Polo GTi. Ma ona 2 litry, 200 KM i 320 Nm. Niemiecki hothatch rozpędza się maksymalnie do 237 km/h, a 100 km/h osiąga w 6,7 sekundy. Ibiza zapewne będzie miała bardzo podobne parametry.

Premiera modelu w Genewie.