Skoda Roadiaq 2024 zaprasza na wakacje. To elektryczna kawalerka na kołach

Mały kamper i mobilne biuro w jednym - do tego w samochodzie elektrycznym. Skoda Roadiaq 2024 to unikalne dzieło tej czeskiej marki, gdyż stoją za nim nastolatkowie.

Skoda Student Car to wyjątkowy projekt, któremu kibicuję od wielu lat. Czeska marka daje szansę uczniom swojego technikum, aby puścili wodze fantazji i stworzyli coś unikalnego. W ciągu blisko 10 lat powstało 9 samochodów, w tym tak wyjątkowe projekty jak CitiJet, Element, Mountiaq czy Afriq. Tym razem przyszedł czas na coś zupełnie innego. Skoda Roadiaq 2024 wpisuje się w trend podróżowania i mieszkania w samochodzie. To nic innego jak mały kamper na bazie Enyaqa.

Skoda Roadiaq 2024 to dzieło nastolatków. Auto powstawało przez 9 miesięcy

Na jego budowę poświęcono ponad 2000 godzin, przy czym była to praca dodatkowa. Uczniowie technikum Skody w Mladej Boleslavi musieli więc spędzać wieczory, poranki a nawet weekendy w szkole, tworząc swoje własne dzieło.

Skoda Roadiaq 2024

Dla takich projektów warto jest jednak poświęcić czas wolny. To przede wszystkim unikalna szansa na to, aby narysować i zbudować coś zupełnie od zera.

Poza tym nauczyciele i Skoda dali im w tym roku niezwykłą bazę, gdyż jest nią Enyaq. Duży elektryczny samochód stawia więcej wyzwań i wymaga staranności przy budowie.

Bazą jest wersja 80x, którą polakierowano w odcień Emerald Green i Moon White. W nadkola wpasowano felgi Supernova w rozmiarze 21 cali. Uczniowie technikum Skody wycięli tutaj dach i wstawili podniesioną zabudowę, którą sami zaprojektowali. Usunięto też tylne lewe drzwi, gdyż ich miejsce w środku zajęła leżanka.

Za fotelami zbudowano mikrokawalerkę i mobilne biuro - dosłownie i w przenośni. Choć jest to małe auto na kampera, to wygospodarowano w nim naprawdę dużo przestrzeni. Dodatkowo można ją powiększyć otwierając pokrywę bagażnika i rozstawiając specjalny namiot.

Skoda Roadiaq 2024

Na pokładzie jest też mała kuchnia, komputer z 27-calowym ekranem i cały zestaw utensyliów. Krótko mówiąc - wakacje w tym samochodzie nie będą problemem. Roadiaq pozwala też na ładowanie sprzętu ze swojego głównego akumulatora i na doładowywanie mniejszych przedmiotów za pomocą rozstawianych paneli słonecznych.

Oczywiście Skoda Roadiaq nie trafi do sprzedaży

Pewne jest jednak to, że zapisze się w historii projektów tworzonych przez uczniów technikum Skody. W przyszłym roku ten projekt obchodzić będzie 10-lecie - a to oznacza, że zapewne możemy liczyć na coś naprawdę ciekawego.