Subaru Impreza 22B STi z przebiegiem 476 km trafiło na sprzedaż. To prawdziwy biały kruk

Przejechało raptem kilkaset kilometrów, jest idealnie zachowane i właśnie trafiło na sprzedaż - unikalne Subaru Impreza 22B STi czeka na nowego nabywcę w Wielkiej Brytanii.

Subaru Impreza 22B STi to jedna z najbardziej pożądanych przez kolekcjonerów wersji tego auta. Na rynek trafiły 424 egzemplarze, a ich ceny osiągają zawrotny pułap. Kilka miesięcy temu sprzedawano taki samochód z przebiegiem przekraczającym 40 000 km. Jego cena wynosiła 115 000 euro. Teraz znalazł się jeszcze lepszy okaz. Prezentowane auto przejechało 476 kilometrów od nowości, co wpłynęło na bardzo wysoką wycenę. Ogłoszenie znajdziecie tutaj.

To Subaru Impreza 22B STi kosztuje 295 000 funtów

A to oznacza ponad 1 450 000 zł złotych za ten pojazd. Mniej więcej tyle, ile trzeba zapłacić za dobre Porsche 911 GT3 RS lub Rolls-Royce'a. Dlaczego więc ktoś miałby wyskoczyć z takiej kwoty w przypadku starego japońskiego auta sportowego?

Cóż, Impreza 22B STi to unikalny samochód. Jego rajdowe korzenie są bardzo ważne, a modyfikacje w tej serii to małe dzieło sztuki. Silniki rozwiercano w nich do objętości skokowej wynoszącej 2,2-litra. Wiele elementów wykonywano ręcznie, aby zadbać o nawet najmniejszy szczegół. Większa turbina, kute tłoki i szereg innych zmian sprawiły, że silnik ten bez problemu osiąga 280 KM. Realnie "kucyków" byłoby ich znacznie więcej, ale ze względu na japońskie regulacje utrzymano przyjęty przez producentów limit.

Przyspieszenie do setki w tym aucie zajmuje tylko 4,5 sekundy, a stały napęd na cztery koła sprawia, że wrażenia z jazdy są niezapomniane. Tylko czy znajdzie się ktoś, kto zapłaci za ten samochód blisko 300 000 funtów?