Supra w ośmiu kolorach. Toyota pochwaliła się paletą barw w sportowym modelu

Sportowy samochód wymaga odważnych kolorów? Według Toyoty niekoniecznie, choć na szczęście i takie znalazły się w gamie GR Supry.

Japończycy pochwalili się odcieniami swojej nowej Supry (a właściwie GR Supry). Model ten budzi bardzo dużo emocji, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Nic dziwnego - z jednej strony mamy do czynienia z ciekawym nawiązaniem do kultowego auta, z silnikiem R6 pod maską. Z drugiej jednak zapowiedzi a finalna wersja okazały się być czymś skrajnie różnym. Oczywiście nie przeszkodziło to Toyocie GR Suprze w odniesieniu sukcesu. Pierwsza seria samochodów wyprzedała się na pniu, a klienci, którzy nie zdążyli ustawić się w kolejce po swoje auto, muszą teraz cierpliwie czekać.

Pierwsze Supry wychodziły w specjalnie prekonfigurowanych wersjach - klienci mieli do wyboru kolor Absolute Zero White, Nocturnal Black oraz Renaissance Red. Te, które trafią do regularnej sprzedaży w przyszłym roku będzie można konfigurować już wedle uznania. Toyota pochwaliła się paletą odcieni, które zagoszczą w tym aucie. Niespodzianek nie ma, choć obecność żółtego koloru bardzo nas cieszy - tym bardziej, że w poprzedniej Suprze taki odcień był w ofercie.

Jakie więc kolory dołączą do gamy? Poza trzema wymienionymi zobaczymy także: Phantom Matte Grey (szary mat), Tungsten Silver (srebrny), Turbulence Grey (szary), Nitro Yellow (żółty) i Downshift Blue (ciemny niebieski). Poza tym do wyboru będą dwa wzory felg aluminiowych oraz różne dodatki, które pozwolą na wyróżnienie zamawianego auta.

Według wstępnych informacji standardowe wyposażenie nowej Supry będzie bardzo bogate. W USA na przykład standardzie dostaniemy m.in. 6,5-calowy ekran systemu multimedialnego, fotele wykończone alcantarą z elektrycznym sterowaniem i pamięcią ustawień, komplet systemów bezpieczeństwa i aktywne zawieszenie. Topowe wersje dodają wyświetlacz head-up, nagłośnienie JBL, 8,8-calowy ekran multimediów oraz fotele obszyte skórą i wyposażone w podgrzewanie.

Ceny nowej Toyoty GR Supry poznamy bliżej debiutu regularnej wersji w salonach.