Suzuki SX4 S-Cross powraca w nowej odsłonie. Stylistyka jest zachowawcza

Współpraca Suzuki z Toyotą nie oznacza, że ta mniejsza japońska firma nie projektuje własnych aut. Oto Suzuki SX4 S-Cross, czyli druga generacja tego auta.

Takiej liczby premier od tej marki nie mieliśmy od dawna. Tak naprawdę dopiero co na rynek trafił model Across i Swace, a teraz dołączy do nich Suzuki SX4 S-Cross 2022. To całkowicie nowa generacja tego swego czasu bardzo popularnego crossovera. Wyróżnia ją nie tylko nowa stylistyka, ale i odświeżone rozwiązania techniczne.

Suzuki SX4 S-Cross 2022 - design zmieni się nie do poznania

Oficjalna premiera tego auta zaplanowana jest na 25 listopada, jednak już teraz dzięki Suzuki Garage (Instagram)możemy zobaczyć jak wygląda to auto. Pierwsze egzemplarze zjechały już z linii produkcyjnej, a do tego zupełnie niezamaskowane stoją na placu przy fabryce.

Suzuki pokazało też zwiastun, który prezentuje przednią lampę. To on potwierdza, że na pewno mamy do czynienia właśnie z tym samochodem. Masywne światła przednie towarzyszyć będą dużemu grillowi, w którym logo marki ulokowane będzie na srebrnej ozdobnej listwie.

Suzuki SX4 S-Cross

W linii bocznej zmieni się kształt szyb. Tylna nie będzie już zakończona ku górze - teraz jej krawędź będzie poprowadzona zgodnie z tylnymi słupkami. Rozmieszczone na różnej klamki pozostaną na swoim miejscu nie bez powodu. Według doniesień ze źródeł zbliżonych do producenta nowy model będzie tak naprawdę poprzednikiem w mocno odświeżonym opakowaniu.

Oczywiście Japończycy zaoferują nam zapewne wiele lepszych rozwiązań czy bardziej dopracowane wyciszenie. Wszystko wskazuje jednak na to, że będzie to "stary znajomy" w atrakcyjniejszej postaci.

Suzuki SX4 S-Cross 2022 - co pod maską?

Według wstępnych informacji w tym aucie kluczową wersją będzie wariant 1.4 Boosterjet z układem miękkiej hybrydy. Jest on dostępny już w aktualnym modelu, tak więc możemy spodziewać się jedynie optymalizacji pracy całego napędu i unowocześnienia tego rozwiązania. Powinno ono pozwolić na osiągnięcie niższego zużycia paliwa.

Suzuki póki co dość enigmatycznie zapowiada nowy model, aczkolwiek wszystko wskazuje na to, że będzie on niezmiennie oferowany na rynku europejskim. Tym samym S-Cross dołączy do dość egzotycznej gamy model, mocno różniących się między sobą wyglądem i zastosowanymi rozwiązaniami.