Ten Lexus chce zawstydzić Coswortha. Ma dwa skrzydła w elektryku

"Got wing"? W tym przypadku to powiedzenie pasuje idealnie. Lexus RZ450e F Sport Performance wygląda jakby miał 1000 KM. Pod prawą nogą jest ich jednak nieco mniej.

Japończycy kochają tuning i pokazują to od wielu lat. To chyba jedyny kraj, w którym same marki wciąż oferują szereg atrakcyjnych pakietów tuningowych. Ten jednak należy do tych wyjątkowo kontrowersyjnych, głównie za sprawą swojego odważnego wyglądu. Lexus RZ450e dostał pakiet F Sport Performance. Co kryje się pod tą nazwą?

Otóż wszystko, czego byście się nie spodziewali i nic z rzeczy, które są oczywistością w takich projektach. Trudno będzie jednak przeoczyć ten samochód na ulicy.

Lexus RZ450e F Sport Performance Edition bije po oczach. Ma dwa spoilery

Gdy jeden to zbyt mało - dodaj drugi! Jak widać nikt tu nie żałował docisku, choć nie jest to priorytet w przypadku takiego samochodu. Zacznijmy jednak od tych bardziej "przyziemnych" elementów, czyli od zderzaków. Dodano do nich dokładki i lotki, a te wykończono czarnym i niebieskim lakierem. Wyglądają całkiem nieźle i współgrają z charakterystyczną stylistyką tego auta.

W nadkola wpasowano też całkowicie nowe felgi, które dostarczyła firma Enkei. 21-calowe koła pasują tutaj jak ulał, choć z pewnością wpłyną na zasięg na jednym ładowaniu. Tak, przypominam, że wciąż mówimy o samochodzie elektrycznym.

Nowością na pokładzie tego samochodu jest także dach z włókna węglowego, który teoretycznie obniży delikatnie masę auta. Wisienką na torcie są właśnie te wspomniane dwa spoilery. Jeden ulokowano na dachu, drugi zaś na krawędzi pokrywy bagażnika.

Lexus RZ450e F Sport Performance

Jest też kilka zmian wewnątrz

Na przykład znajdziemy tutaj niebieskie wstawki i przeszycia tapicerki, a także nowe listwy ozdobne. Zabrakło za to sportowych foteli i innych dodatków, które pasowałyby do stylistyki nadwozia.

Może to być jednak kwestia standardowego napędu. Przygotowany przez Lexusa pakiet ogranicza się wyłącznie do stylistyki. Wciąż więc mamy do czynienia z seryjnym akumulatorem o pojemności 71,4 kWh, a także ze standardowymi silnikami, oferującymi ponad 320 KM.

Lexus RZ450e F Sport Performance trafi na rynek w liczbie 100 sztuk i będzie oferowany wyłącznie w Japonii. Jeśli więc nabraliście apetytu na ten model, to musicie obejść się smakiem.