Tiguan Coupe oraz Arteon Shooting Brake mogą dołączyć do gamy Volkswagena

Nie są to jeszcze potwierdzone informacje, ale możliwe, że w przyszłym roku zobaczymy dwie ciekawe odmiany nadwoziowe w Volkswagenie.

Volkswagen przeprowadza sporą ofensywę modelową. W tym roku poza liftingiem Passata otrzymamy całkowicie nowego Golfa, ponadtrzystukonnego T-Roca R, Arteona R z silnikiem VR6 i mocą ok. 400 KM, zmodernizowanego Transportera T6, a w salonach pojawi się T-Cross. Pod koniec roku powinniśmy poznać Tiguana po faceliftingu, także w odmianie R (wtedy też zadebiutuje Golf 8 R). Możliwe jednak, że już w tym roku zobaczymy kolejną nowość - Arteona Shooting Brake.

"Mniej nudny" liftback niemal na pewno doczeka się odmiany z nieco większym bagażnikiem i większą przestrzenią na głowy pasażerów. A przy okazji powinien wyglądać całkiem nieźle. Możliwe też, że doczeka się odmiany R, choć ta nie dostała ponoć jeszcze zielonego światła w koncernie.

W przyszłym roku z kolei powinien dołączyć Tiguan w modnej ostatnio odmianie coupe. Oczywiście, wóz będzie miał niższą linię dachu i "dynamicznie wystylizowane nadwozie" oraz trochę dodatkowego chromu. VW chce go pozycjonować powyżej Tiguana, więc nie tylko cena będzie wyższa, ale też gama jednostek silnikowych ma obejmować tylko topowe 2.0 TSI 220 KM oraz 2.0 BiTDI 240 KM.

Więcej szczegółów powinniśmy dostać w najbliższych miesiącach, bo do premier nie zostało dużo czasu.