Volkswagen Arteon po liftingu - debiut już 24 czerwca, poznamy też wersję R i Shooting Brake

Volkswagen Arteon w wersji po liftingu zadebiutuje już 24 czerwca. Ważniejsze jest jednak to, że poznamy wtedy też dwa nowe ciekawy warianty tego auta.

Następca Volkswagena Passata CC bez wątpienia jest jednym z najciekawszych aut marki. Dynamiczna stylistyka i drzwi bez ramek łączą się tutaj z praktycznością i komfortem podróżowania. Niemcy jako jedni z nielicznych wciąż stawiają na nieco ciekawsze wydanie klasycznej klasy średniej, przegrywającej coraz bardziej z SUV-ami. Wszystko wskazuje na to, że ta ścieżka ma spory potencjał, bowiem Volkswagen Arteon, poza kosmetycznym odświeżeniem, zyska także dwa nowe warianty. Będzie to model R i Shooting Brake.

Volkswagen Arteon - co się zmieni?

Z zewnątrz nowy model będzie rozpoznawalny dzięki nowym zderzakom i odświeżonym wzorom felg. Wszystko wskazuje też na to, że jeden ze szczebelków w grillu stanie się ledowym pasem, który połączy optycznie lampy. Światła, podobnie jak w Passacie, wykorzystają tutaj technologie LED Matrix, co zapewni lepszą skuteczność świecenia i większe bezpieczeństwo podczas nocnych podróży.

Volkswagen Arteon

W środku Arteon wyróżni się nowymi multimediami MIB3 (także stosowanymi w Passacie) oraz inną kierownicą. Pozostałe nowości ograniczą się do drobnych zmian w dekorach ozdobnych i kolorystyce tapicerek.

Volkswagen Arteon R - co zaoferuje?

Niemcy oficjalnie potwierdzili, że wraz z liftingiem poznamy też wyczekiwaną wersję R. Niestety nie będzie ona aż tak atrakcyjna jak zakładaliśmy. Ze względu na cięcie kosztów porzucono ideę powrotu do jednostki VR6. Jej miejsce zajmie jednostka 2.0 TSI, która oferować będzie około 330-335 KM. W parze z mocą pójdą oczywiście zmiany w układzie jezdnym, dzięki czemu samochód zaoferuje więcej sportowych wrażeń z jazdy.

Volkswagen Arteon Shooting Brake to kolejna nowość

Ten model także zapowiadano od dłuższego czasu. Debiut takiego wariantu ucieszy tych, którzy uważają Passata za nudne i sztampowe auto, a poszukują czegoś praktyczniejszego od liftbacka. Linia tego auta nie będzie mocno różniła się od standardowego modelu, aczkolwiek dzięki dodatkowej przestrzeni w kufrze przewożenie dużych przedmiotów będzie znacznie prostsze.

Volkswagen Arteon

Oficjalna premiera nowego Arteona odbędzie się 24 czerwca. Termin premiery tego auta w salonach nie jest jeszcze znany, aczkolwiek można śmiało obstawiać końcówkę bieżącego roku.