Volkswagen Beetle RSi trafił na sprzedaż. To drogi i unikalny model

Jeden z 251. Volkswgen Beetle RSi to unikalna i bardzo ciekawa kostrukcja, z silnikiem 3.2 VR6 pod maską i unikalnym wyglądem.

Jak jest Volkswagen Beetle, to wie każdy. Pierwsza reinkarnacja Garbusa może i była popularna, ale nie należała do wybitnych. W ofercie tego auta nie brakowało jednak ciekawych wariantów. Najwybitniejszym był bez wątpienia Volkswagen Beetle RSi, którego wyprodukowano tylko 251 egzemplarzy.

Jeden z nich trafił na sprzedaż

Samochód ten powstał nawiązując do New Beetle Cup, czyli serii wyścigowych "nowych Garbusów". Zdecydowano się na przeniesienie do drogowego samochodu wielu smaczków i unikalnych detali. I tak np. wnętrze łączy doskonałe kubełkowe fotele i ogromne ilości włókna węglowego z efektowną skórą.

Z zewnątrz model ten wyróżniają 18-calowe felgi OZ Superleggera, masywne zderzaki i progi oraz wielkie skrzydło nad tylną szybą.

I jeśli jest Wam mało, to osiągi i możliwości tego auta są naprawdę duże. Sercem jest tutaj bowiem jednostka 3.2 VR6, która generuje 225 KM. Spięto ją z 6-biegową manualną przekładnią o wysokiej precyzji pracy. Ścieżki dźwiękowej płynącej z wydechu przedstawiać nie trzeba - to jedna z lepiej "gadających" jednostek na rynku.

Volkswagen Beetle RSi powstał w liczbie 251 egzemplarzy

Wszystkie zostały złożone w fabryce w Meksyku i szybko znalazły swoich nabywców. Jeden z takich samochodów stoi między innymi w kolekcji Salomondrina, znanej osobistości z Instagrama i YouTube'a.

Prezentowane auto będzie licytowane na aukcji Bonhams. Estymowana cena to 35 000 - 45 000 funtów, czyli od 170 000 do 220 000 zł. Drogo? Owszem, aczkolwiek unikalne auta nigdy nie są "małym" wydatkiem.