Volkswagen ID.Buzz wyceniony w Polsce. Jest taniej, ale nie tanio

Ostatnio zastanawialiśmy się, ile będzie kosztował Volkswagen ID.Buzz. Już wiemy, że przestrzeliliśmy. Ale i tak kosztuje niemal ćwierć miliona.

Niemcy to jednak bogaci są. Na podstawie tamtejszych cen szacowaliśmy, że Volkswagen ID.Buzz może zaczynać się powyżej 300 000 zł. Na "szczęście" polski przedstawiciel ma zupełnie inny cennik. Co ciekawe, w stosunku do Niemców, mamy znacznie mniejszą różnicę między Buzzem Cargo, a osobowym.

Volkswagen ID.Buzz za niemal ćwierć miliona

Można się było spodziewać, że samochód nie będzie tani, jednak startuje od poziomu znacznie wyższego niż Multivan. Tutaj cennik nowego modelu startuje od 200 699 zł.

Volkswagen ID.Buzz z kolei dostępny jest od 201 700 zł. NETTO. Czyli od 248 091 zł brutto. Mówimy o wersji osobowej. Oczywiście, to niemal 60 000 zł taniej niż "u Niemca", ale to wciąż kwota, którą możemy powiększyć.

W standardzie otrzymujemy napęd na tylną oś, baterię o pojemności 77 kWh netto oraz 204-konny silnik elektryczny. ID.Buzz powinien przejechać do 419 km na jednym ładowaniu. Czyli realnie bliżej 250 km w trybie mieszanym.

W wyposażeniu znajdziemy przednie światła LED, automatyczną klimatyzację, 19-calowe felgi, system multimedialny z 10-calowym wyświetlaczem, dostęp bezprzewodowy do smartfona, czujniki parkowania. Znajdzie się też ładowarka indukcyjna, podgrzewana kierownica, czy asystent unikania kolizji oraz utrzymania pasa ruchu.

Volkswagen ID.Buzz

W ramach zabawy konfiguratorem znajdziemy np. dwukolorowe malowanie znane z materiałów prasowych. Kosztuje 6 670 zł netto. Powiększenie felg do średnicy 21 cali to kolejne 3 630 zł netto.

Są oczywiście pakiety wyposażenia, dzięki którym możemy dać większe multimedia, światła IQ.Light Matrix i tylne lampy LED z dynamicznymi kierunkowskazami. Jest też pakiet Style Plus. W jego skład wchodzą elektrycznie sterowane, lepsze fotele z ogrzewaniem, oświetlenie ambiente, biała kierownica, białe wstawki we wnętrzu i jeszcze parę dodatków poprawiających urodę. Za jedyne 8 230 zł netto.

A to nie koniec. W sumie, wyposażony w pełni we wszystkie sensowne pakiety i elementy dodatkowe Volkswagen ID.Buzz kosztuje 252 110 zł netto. Czyli 310 095 brutto. Czyli może się okazać, że nie przestrzeliliśmy, bo Niemcy dostają już kompletne wyposażenie. A my coś możemy wybrać.

Volkswagen ID.Buzz

Ciekawa jest różnica, jeśli chodzi o wersję dostawczą. W Niemczech to było 10 000 Euro. U nas Volkswagen ID.Buzz Cargo wyceniony jest na minimum 199 900 zł netto (245 877 zł brutto). Czyli to 1800 zł różnicy w stosunku do osobowej odmiany. A wyposażenie jest słabsze. Samochód m.in. stoi na "stalówkach", ma jednostrefową klimatyzację i nieogrzewaną, plastikową kierownicę.