Volkswagen Passat B9 zdrożał, ale nie aż tak bardzo. 163 390 zł to cena minimalna

Volkswagen Passat B9 już trafia na rynek. Producent podał ceny dwóch pierwszych wersji. Oczywiście nowy model zdrożał, ale nie aż tak jak by mógł.

Na razie Volkswagen Passat B9 trafi do nas w ograniczonym zakresie. Oczywiście, będzie tylko kombi, ale importer na start oferuje zaledwie dwie wersje silnikowe. Do tego możemy wybrać spośród trzech linii wyposażenia.

Na start otrzymamy więc możliwość wyboru Passata z jednostką 1.5 TSI o mocy 150 KM, albo z dieslem 2.0 o tej samej mocy. Oba silniki dostępne są wyłącznie z siedmiobiegową przekładnią DSG. Później znajdziemy też wersje eHybrid, o mocach 204 i 272 KM, silniki 2.0 TSI (204 i 265 KM) oraz kolejne dwa diesle. O mocy 122 KM lub 193 KM.

Możemy się mimo to spodziewać, że dostępne teraz warianty będą najpopularniejsze.

Ile kosztuje Passat B9 Variant?

Polski cennik otwiera kwota 163 390 zł. To o ok. 10 tys. więcej niż dotychczasowy model. Samochód jest w wersji "Passat" i oferuje całkiem przyzwoite wyposażenie. Ma dwustrefową klimatyzację, cyfrowe wskaźniki, przednie i tylne światła w technologii LED oraz adaptacyjny tempomat. Multimedia mają swój wyświetlacz o przekątnej 12,9" i możemy na nie rzucić obraz z telefonu bezprzewodowo. Jest też kamera cofania oraz czujniki z przodu i z tyłu. Jest całkiem nieźle, choć samochód będzie wyglądał skromnie, na 16-calowych felgach.

Passat B9

W tej odmianie nie kupimy diesla. Ten zaczyna się od odmiany Business i kosztuje blisko dwie stówki (197 090 zł). Benzynowe 1.5 TSI jest znacznie tańsze, wymaga zapłacenia 178 290 zł.

W odmianie Business będą już "siedemnastki", fotele ergoComfort (tapicerka z alcantary i skóry z funkcją masażu) i trzecia strefa klimatyzacji. Dojdzie też asystent parkowania i kilka innych elementów wyposażenia.

Jeszcze więcej znajdziemy w topowej linii Elegance. Tutaj jednak cennik otwiera już blisko 200 tysięcy złotych również w wersji benzynowej. 193 290 zł + lakier za 3480 zł (tylko biały jest bez dopłaty) i już blisko do dwójki z przodu. No chyba, że chcemy mieć "Passata w Tedeiku". Passat B9 2.0 TDI Elegance wyceniony został na minimum 212 090 zł.

Tu jednak pojawiają się "osiemnastki", czy matrycowe oświetlenie IQ.Light. Na złą pogodę przyda się podgrzewana kierownica, a dla komfortu - pełen system bezkluczykowy.

Kompletny cennik dostępny jest na stronie producenta. Jak myślicie, to dobra propozycja?