Volkswagen Tiguan eHybrid wyceniony w Polsce. 245 KM w rozsądnej cenie

Volkswagen Tiguan eHybrid trafił do polskiej oferty marki. Ten hybrydowy SUV oferuje aż 245 KM i zasięg na prądzie przekraczający 50 kilometrów. A ile to wszystko kosztuje?

Popularny SUV niemieckiej marki w ramach liftingu dostał garść atrakcyjnych nowości w gamie. Obok odświeżonego designu zadebiutowały też dwa wyczekiwane warianty - R oraz hybryda plug-in. Teraz wreszcie poznaliśmy ceny tego auta. Ile kosztuje Volkswagen Tiguan eHybrid?

Volkswagen Tiguan eHybrid

Volkswagen Tiguan eHybrid - od 161 090 zł

W tej cenie otrzymamy wariant Life, który oferuje solidne wyposażenie standardowe. Na pokładzie znajdziemy między innymi cyfrowe wskaźniki, światła LED Basic, tylne światła LED, 3-ramienną kierownicę z łopatkami dla aut z automatyczną przekładnią, klimatyzację automatyczną i czujniki cofania z przodu i z tyłu.

Droższy wariant Elegance kosztuje już 170 990 zł i uzupełnia wyposażenie 18-calowymi alufelgami, fotelami z tapicerką Ars Velours, multimedia z App Connect, 8 głośników, światła LED Matrix oraz między innymi oświetlenie ambientowe w kabinie.

Co ciekawe Volkswagen Tiguan eHybrid dostępny jest też w sportowo stylizowanej wersji R-Line. W takim wydaniu również kosztuje 170 990 zł i oferuje 19-calowe alufelgi, fotele z tapicerką Sardegna, listwy "carbon grey" w kabinie oraz wiele innych elementów o nieco bardziej "sportowym" charakterze.

Volkswagen Tiguan eHybrid

Co oferuje Volkswagen Tiguan eHybrid?

Pod maską tego auta znajduje się kombinacja silnika 1.4 TSI z jednostką elektryczną. Moc systemowa to 245 KM. Oznacza to solidne osiągi (sprint do setki w mniej niż 8 sekund) i prędkość maksymalną na poziomie 200 km/h.

Volkswagen obiecuje zasięg na prądzie na poziomie 50 kilometrów - mierzony według normy WLTP. To bardzo dobry wynik, który w zupełności wystarczy wielu osobom poruszającym się po mieście. Jednocześnie warto podkreślić, że Tiguan jest jedną z tańszych hybryd plug-in w swoim segmencie, co może być potencjalnym "magnesem" na osoby, które poszukują auta o nieco bardziej "ekologicznym" charakterze.

Coraz więcej flot przesiada się także na takie auta - zwłaszcza, gdy oferują w biurowcach możliwość ładowania samochodów. Wówczas pracownicy codzienne dojazdy do pracy pokonują na prądzie, a to niesie za sobą ogromne oszczędności na paliwie.

Volkswagen Tiguan eHybrid jest już dostępny u dealerów

Wszyscy dealerzy przyjmują już zamówienia na ten model. Pierwsze egzemplarze pojawią się w Polsce najprawdopodobniej w ciągu najbliższych tygodni.