Oto nowy Seat Leon - pierwsze zdjęcia czwartej generacji tego modelu

Choć premiera tego auta odbędzie się dopiero jutro, to już dzisiaj możemy go Wam przedstawić. Oto 2021 Seat Leon, czyli czwarta generacja tego modelu.

Poznaliśmy już Octavię, poznaliśmy Golfa, teraz czas na kolejne auto. Seat Leon to trzeci z czterech nowych modeli koncernu Volkswagena, który bazuje na odświeżonej wersji platformy MQB. W drodze jest jeszcze nowe Audi A3, które poznamy za kilka tygodni.

2021 Seat Leon - bez niespodzianek

Stylistyka tego auta nie jest żadnym zaskoczeniem. Model Tarraco już wcześniej pokazał w jakim kierunku podążać będzie ta hiszpańska marka. Charakterystyczny front oraz tył z ledowym pasem stają się wyróżnikami nowych aut Seata.

Jedyną "niewiadomą" jest wnętrze. Specjalnie jednak umieściłem to słowo w cudzysłowie, gdyż na bazie zwiastunów wiemy czego się spodziewać. Lekko zakrzywiona w stronę kierowcy konsola będzie zbliżona do tej z nowego Golfa. Wybierak w automatycznej skrzyni biegów jest z kolei wspólny dla wszystkich trzech modeli (Golf, Octavia i Leon). Poza tym w topowych wariantach znajdziemy tutaj ledowy pas świetlny, który znajdzie się w górnej partii konsoli.

Seat Leon

Co znajdziemy pod maską?

Tutaj zagości kilka nowych silników. Spodziewać się można, że bazą bedą jednostki 1.0 i 1.5 TSI, być może także w wariancie "mild hybrid", czyli e-TSI. Zaoferują one od 115 do 150 KM.

Gama diesli opierać się będzie na jednostce 2.0 TDI, oferującej od 115 do 150 KM - przynajmniej na początku sprzedaży. W drodze jest też sportowa Cupra. Ten model wzbudza wiele emocji, bowiem podobnie jak Octavia RS może zostać hybrydą plug-in. Wówczas pod maską znajdziemy kombinację jednostki 1.4 TSI i silnika elektrycznego. Zestaw ten zapewni 245 KM.

2021 Seat Leon czwartej generacji oficjalnie zadebiutuje już jutro, 28 stycznia.