Alfa Romeo Giulia 2023. Zdjęcia modelu po liftingu wyciekły "dzięki" policji

W sieci pojawiły się zdjęcia nowego radiowozu włoskiej policji. Wygląda na to, że to szykowana poliftingowa Alfa Romeo Giulia 2023.

Kilka miesięcy po tym, jak do sieci wypłynęły zdjęcia lekko zamaskowanej Alfy Romeo Stelvio, tym razem "wyciekła" zmodernizowana Alfa Romeo Giulia 2023.

Zdjęcia pojawiły się na instagramowym profilu Alfaromeo.ita i przedstawiają... nowy radiowóz włoskiej policji, na dodatek w nieco zmodyfikowanym malowaniu, które dobrze podkreśla kształty Alfy. Na pierwszy rzut oka samochód wygląda dokładnie tak samo jak dotychczasowy model. I dobrze, bo Giulia wciąż jest atrakcyjnym autem.

Alfa Romeo Giulia 2023

Wyraźnie jednak widać, że Alfa Romeo Giulia 2023 będzie miała nowe przednie światła. Zmieniła się sygnatura świetlna i LED-y do jazdy dziennej. Prawdopodobnie zmieni się też źródło światła. Według źródeł dostępne teraz będą matrycowe światła LED. Ponadto kształt lamp jest też znacznie bardziej przypominający Alfa Romeo Tonale, z potrójnymi "oczkami" w każdej lampie. Zresztą, wspomniane Stelvio, które wcześniej sfotografowano na ulicach, ma takie same reflektory.

Alfa Romeo Giulia 2023. Jakie zmiany nas czekają?

Poza ewidentnie zmodyfikowanym przodem, niewiele wiadomo o liftingu Giulii. Możliwe, że pewne zmiany czekają też tylną część nadwozia. Nowy kształt LED-ów, pewnie delikatne modyfikacje zderzaka oraz końcówek wydechu - to najprawdopodobniejsze zmiany, które nas czekają.

Przypomnijmy, że będzie to już druga modernizacja tej Alfy. Pierwsza wprowadziła jednak zaledwie nowe lakiery, wzory felg oraz  bardzo dobrą aktualizację wnętrza. Nowy model pewnie jeszcze bardziej w środku będzie nawiązywać do modelu Tonale.

Kiedy nowa Giulia zostanie pokazana? Nie wiadomo - prawdopodobnie pod koniec tego roku, albo na początku przyszłego. Zarówno Giulia, jak i Stelvio na rynku mają pozostać jeszcze przez 5 lat. W 2027 Alfa Romeo ma stać się marką całkowicie elektryczną.

Do tej pory jednak będziemy mogli korzystać ze znanych silników benzynowych. Niewielka jest szansa, że Alfa Romeo wprowadzi duże modyfikacje w gamie jednostek napędowych. Nie wspominam nawet o cudownej Quadrifoglio, ale gama będzie opierać się na dwulitrowych jednostkach benzynowych o mocy zarówno 200, jak i 280 KM. Nie wiadomo, jaka będzie przyszłość silnika diesla. W naszym kraju stanowi on jednak ułamek sprzedaży.

źródło: instagram