Bentley Continental GTC Speed "The Beverly Hills" oddaje hołd Hollywood lat 30-ych

Bentley Beverly Hills przygotował hołd dla złotej ery Hollywood. Continental GTC Speed "The Beverly Hills" jest pastelowy i "w starym stylu".

Dealer Bentleya z Beverly Hills postanowił uhonorować złotą erę blichtru Hollywood. Lata 20-te i 30-te, Art Deco, Rudolf Valentino, Mary Pickford, bale, jazz, kryształy i złoto - to były czasy! Najwyraźniej tak samo uznali w Bentleyu. Bazą dla trzech egzemplarzy był Continental GTC Speed. Każdy jest zupełnie inny, jeśli chodzi o estetykę.

Bentley Continental GTC Speed na pastelowo

Samochód poznacie na pewno po plakietce "The Beverly Hills", z napisami czcionką w stylu lat 30-ych. Ale zanim do niej dotrzecie, zwrócą Waszą uwagę pastelowe barwy.

Pierwszy z egzemplarzy jest bladobłękitny (lakier Jetstream Blue), z takimiż felgami. 22-calowe obręcze wykończono delikatnym, kremowym pinstripe'm na krawędzi. Wnętrze to mieszanka koloru Lnu oraz ciemnego granatu Imperial Blue. Ciemne fotele mają lniane przeszycia i wykończenia. W tym kolorze są też wstawki na desce rozdzielczej i boczkach, a także intarsje we wnętrzu.

Continental GTC Speed

Drugi z egzemplarzy "idzie w zielenie". Ma bardzo podobną specyfikację, tylko zamiast błękitnego lakieru pojawia się zielonkawy Sage Green. We wnętrzu ciemny granat ustępuje butelkowej zieleni Cumbrian Green.

Ostatni z samochodów mógłby trafić do limitowanej serii aut Barbie. Pudrowe róże Beverly Hills to jego klimat. Lakier to różowy Hollywoood Blush, a wnętrze wykończono ciemnoczerwonym odcieniem Cricketball. Wygląda bardzo specyficznie.

Za wszystkie specyfikacje odpowiada dział Mulliner, którego nazwę oczywiście również znajdziemy na desce rozdzielczej.

Poza tym, Bentley Continental GTC Speed pozostał bez zmian. Samochód ma specyfikacje Styling, Touring oraz City, a silnikowo to wciąż W12 z doładowaniem. Osiąga 659 KM i pozwala na rozpędzenie się do 335 km/h w absolutnie luksusowych warunkach. I na pewno nie na kalifornijskiej autostradzie.

Autorem kolekcji "The Beverly Hills" jest Danika Quinn z Bentleya. Chciała oddać hołd samochodom z tamtych czasów - z białymi oponami, pastelowymi kolorami i unikalnym wzornictwem. Co jak co, ale Bentley Continental GT Convertible idealnie pasuje do takich wersji. Łączy sport, luksus, oraz wysokiej klasy rzemiosło potrzebne do stworzenia oryginalnych wersji. Choć, trzeba przyznać, czasem dość kontrowersyjnych.