BMW i7 2023. Ekran kinowy 31,1 cala 8K, kryształy i "high-end". Premiera w kwietniu

Użycie określenia "high-endowy samochód" nie jest tutaj przesadą. BMW i7 2023 to technologia na kołach, do tego ta z najwyższej półki. Niemcy zapowiedzieli oficjalną premierę auta, a przy okazji pokazali kilka ciekawych elementów.

To już jest ten moment, w którym można mówić o technologii na kołach. BMW i7 2023 ma zmienić zasady gry w swoim segmencie. Niemcy długo kazali nam czekać na ten samochód, ale premiera ma zaskoczyć cały rynek. Czym? Już Wam zdradzam szczegóły.

BMW i7 2023 BMW i7 2023

BMW i7 2023 to technologiczna forteca na kołach

Można śmiało powiedzieć, że marka z Monachium wyprzedzi tutaj konkurencję o kilka długości swojej nowej limuzyny. To konstrukcja, która naprawdę imponuje. Na jednej platformie zbudowano auto spalinowe i elektryczne, aczkolwiek nie wpływa to negatywnie na ich cechy.

Elastyczność nowej konstrukcji pozwala na stworzenie dwóch skrajnie różnych pojazdów, noszących jedno nadwozie. Tym samym w i7 znajdziemy wszystkie najlepsze cechy aut elektrycznych, bez wad przeniesionych z samochodów spalinowych.

BMW i7 2023

Niemcy nie ujawniają szczegółów dotyczących napędu, ale jednego możemy być pewni

BMW i7 dostanie baterie z najwyższej półki. Możemy spodziewać się tutaj akumulatorów o pojemności powyżej 110 kWh. Najpewniej będą to rozwiązania znane z BMW iX (lub ich unowocześnione wersje), oferujące około 580-610 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu. Tyle przynajmniej obiecuje na tę chwilę BMW, podając średnie zużycie energii na poziomie 18,9-19,7 kWh na sto kilometrów.

Póki co pierwsze skrzypce grają gadżety

Na przykład takie, jak 31,3-calowy ekran kinowy BMW Theater Mode. Tak, taka rzecz pojawi się na pokładzie. Wyświetlacz prezentujący obraz w jakości 8K wysuwa się z podsufitki i serwuje pasażerom tylnych foteli kinowe wrażenia.

BMW i7 2023

Z przodu znajdziemy zaś specjalną dotykową listwę, która sterować będzie nawiewami i otwieraniem schowka na rękawiczki. Jednocześnie jej podświetlenie wyróżni całą kabinę. Zaintrygowani?

Niemcy chwalą się też swoimi kryształowymi światłami. Przy okazji ujawniają nam one design przedniej części nadwozia. Wąskie lampy LED będą towarzyszyć ulokowanym niżej głównym światłom.

Poza tym nie zapominajcie o wielkich nerkach - te pozostają na swoim miejscu, a do tego są podświetlane. BMW i7 2023 nie będzie więc dało się przeoczyć na ulicy.

Oficjalna premiera tego auta odbędzie się już kwietniu. Zapnijcie więc pasy i przygotujcie na naprawdę ekstrawaganckie wizualnie, ale i niezwykle nowoczesne auto.