Nadchodzi BMW M3 na prąd. Jest tu jednak dość pocieszający "haczyk"

Wszyscy zaskoczeni, ale to było niemal pewne. BMW M3 w wersji elektrycznej powstanie. Będzie bazować na serii Neue Klasse. Co jeszcze powinniście o niej wiedzieć?

Miłośnicy trzech kolorowych pasków i literki "M" już zaczynają nerwowo rozglądać się za lekami na uspokojenie. Oczywiście, robią to za każdym razem, kiedy z garaży BMW M wyjeżdża coś niezgodnego z tym jakie było do tej pory. A nie oszukujmy się, BMW M3 będzie tego ukoronowaniem. A przy okazji samochodem, którego wszyscy mogli się spodziewać.

BMW M3 z napędem elektrycznym potwierdzone

Dyrekcja potwierdziła, że taki samochód powstanie. BMW M3 z napędem elektrycznym powinno pojawić się na rynku za około 4 lata. Premierę przewidziano na 2027 rok.

Samochód oparty będzie o nadchodzącą "elektryczną rewolucję" bawarskiej marki, czyli Neue Klasse. Koncepcyjny sedan stanie się bazą dla całej gamy nowych modeli, w tym dla nowego, elektrycznego BMW M3. 

BMW M3

Czym będzie charakteryzować się nowy model? Z bawarskich garaży już w zeszłym roku wyjechały auta testowe, w których napędem są cztery silniki elektryczne, po jednym przy każdym kole. Taki układ daje olbrzymie możliwości, jeśli chodzi o prowadzenie. No i o moc.

BMW Neue Klasse to platforma, która jest w stanie "przyjąć" blisko 1400 KM (1000 kW), również dzięki układowi czterech jednostek napędowych. Czy to oznacza, że nowa "M trójka" będzie tak potężnym autem?

Niekoniecznie. Znając markę oraz wiedząc, co jest kluczowe w BMW M, inżynierowie będą starali się znaleźć złoty środek między potężną mocą i osiągami, a wrażeniami z jazdy. Bo to właśnie one liczą się najbardziej. I na to liczą klienci.

BMW M3

Nerwosol w mniejszej dawce, czyli światełko w tunelu

Jeśli już rozciągaliście palce, aby napisać jakiś komentarz o tym, że "BMW się skończyło" to spieszymy z wyjaśnieniem.

Spalinowe BMW M3 będzie również istnieć.

BMW nie poddało się, jeśli chodzi o silniki spalinowe i dotyczy to również M3. Samochód otrzyma prawdopodobnie nową wersję silnika S58, dostosowanego do normy Euro 7. Bawarczycy planują trzymać w swojej gamie silniki spalinowe tak długo jak to będzie możliwe. Jednym z nich na pewno będzie kolejne BMW M3, które będzie oferowane równolegle z elektrycznym "M3 Neue Klasse". Po prostu oferta będzie poszerzona.