Gdyby Darth Vader był ojcem roku, to jeździłby BMW M3 Touring

Niegdyś zakazany owoc, teraz spełnienie marzeń wielu osób. BMW M3 Touring 2023 wreszcie dołącza do oferty tego modelu i daje nam praktyczność połączoną z genialnymi osiągami i świetnymi właściwościami jezdnymi.

Niemcy długo i skutecznie opierają się szybkim kombi. Pełnoprawne M z dużym bagażnikiem pojawiło się tak naprawdę tylko raz - było to M5 E61, czyli kultowy model z V10 pod maską. Jak widać jednak nawet marka z Monachium dorosła do tego, aby rozpieścić klientów samochodem szybkim, świetnie jeżdżącym i praktycznym. BMW M3 Touring oficjalnie debiutuje na rynku i dołącza do oferty tego popularnego modelu.

BMW M3 Touring 2023. Samochód, którego nie powstydziłby się Darth Vader

Wystarczy spojrzeć na egzemplarz ze zdjęć, który wykończono czarnym matowym lakierem. Gdyby pan Vader był nieco sympatyczniejszym pracownikiem Imperium, to z pewnością swoje dzieci mógłby wozić takim autem do szkoły - czułby się tam komfortowo.

BMW M3 Touring 2023

BMW M3 Touring to oczywiście wyczekiwana odpowiedź na Audi RS4 Avant i na Mercedesa-AMG C 63 e. Pierwszy z tych modeli na rynku jest od dawna (i niebawem zyska następcę), zaś Klasa C szykuje się do rynkowego debiutu.

Czym przekonuje do siebie BMW? Przede wszystkim silnikiem. Sercem tego auta jest 3-litrowa rzędowa szóstka, która oferuje 510 Km i 650 Nm momentu obrotowego. Moc trafia na wszystkie cztery koła za pośrednictwem 8-biegowej automatycznej skrzyni ZF.

Sprint do setki zajmuje tylko 3,6 sekundy, zaś prędkość maksymalna to 280 km/h (ograniczona elektronicznie).

BMW M3 Touring jest bardzo skutecznym rodzinnym kombi

Jeśli niechcący wracając z wakacji zaplączecie się w okolicach Nurburgringu, to nie odczujecie zawodu. BMW bardzo długo dostrajało auto, tworząc dla niego unikalną charakterystykę. Zaawansowane adaptacyjne amortyzatory oraz niezwykle skomplikowane dyferencjały pozwalają na wykrzesanie maksimum możliwości w każdych warunkach.

Efekt? M3 Touring pokonało Nurburgring w 7:35.060 min. Aby dać tej czasówce lepszą perspektywę: obecna Honda NSX jest wolniejsza. A to coś oznacza, nieprawdaż?

BMW M3 Touring jest także bardzo praktyczne

Maksymalna pojemność bagażnika sięga 1510 litrów. W codziennych warunkach dostajemy tutaj około 500 litrów, co w zupełności wystarczy na rodzinne bagaże, nawet na dłuższy wyjazd.

BMW M3 Touring 2023

Poza tym M3 Touring zyskało unowocześniony kokpit. Oznacza to obecność systemu iDrive 8, korzystającego z dwóch dużych zakrzywionych ekranów. Na liście opcji znalazły się także efektowne fotele kubełkowe z "plecami" z włókna węglowego. Krótko mówiąc - Niemcy nie skrócili tutaj listy wyposażenia dodatkowego, co bardzo cieszy.

I na koniec najważniejsze - tak, Drift Mode wciąż tutaj jest, działa i oferuje możliwość efektownego latania bokiem.