Tak wygląda BMW Serii 5 2024. Zobacz pierwsze zdjęcie nowego modelu

Oficjalna premiera odbędzie się za miesiąc, ale już teraz możecie zobaczyć jak wygląda nowe BMW Serii 5 2024. Do sieci wyciekło pierwsze zdjęcie tylnej części nadwozia.

To jeden z najstaranniej utrzymywanych sekretów marki z Monachium. Nowe BMW Serii 5 2024 oficjalnie ujrzy światło dzienne 24 maja, jednak już teraz możecie je u nas zobaczyć. W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie tego auta, zdradzające linię tylne części nadwozia.

BMW Serii 5 2024. Zgrabnie i w kierunku Serii 7

Oczywiście póki co możemy skupić się jedynie na garści detali, jednak w przypadku tego samochodu rozczarowania nie będzie. Niemcy postawili na klasyczną, ale i przyjemną dla oka stylistykę. Tylne światła nawiązują wizualnie do Serii 7, aczkolwiek mają zupełnie inną sygnaturę świetlną.

BMW postawiło tutaj na ulokowanie tablicy rejestracyjnej na pokrywie bagażnika, a nie na zderzaku. Optycznie "odchudza" to bryłę tego auta. Warto też zwrócić uwagę na zgrabnie narysowaną linię boczną szyb. Tutaj także znajdziemy nowe, ukryte w profilu nadwozia klamki.

Nowa Seria 5 zyska szereg ciekawych wariantów napędowych

Pod maską tego auta znajdziemy cztery różne warianty napędowe. Ofertę otworzą oczywiście klasyczne propozycje - jednostka benzynowa i wysokoprężna. Obie będą miękkimi hybrydami, co wpłynie na wydajność i komfort użytkowania tego modelu.

Poza tym oczywiście nie zabraknie hybryd plug-in. BMW stawia duży nacisk na takie wersje napędowe, czego najlepszym przykładem jest nowy model XM. Co więcej, nowe BMW M5 2024 także stanie się hybrydą plug-in, łączącą silnik S68 (4,4 V8) i jednostkę elektryczną.

Wyczekiwaną nowością jest BMW i5 2024

Niemcy stawiają na unifikację gamy modelowej pomiędzy autami spalinowymi i elektrycznymi. W nowym i5 znajdziemy duży akumulator, który zapewni solidny zasięg na jednym ładowaniu. Architektura napędu spokrewniona z Serią 7 zapewni z kolei szybkie ładowanie.

BMW Serii 5 G60

Nowe BMW Serii 5 2024 niezmiennie oferowane będzie w wydaniu sedan oraz touring. Początkowo poznamy trójbryłową wersję nadwoziową, aczkolwiek kombi podąża tuż za limuzyną. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie - o to nie trzeba się martwić.

Premiera Serii 5 zaplanowana jest na 24 maja. Auta na drogach powinny znaleźć się w drugiej połowie bieżącego roku. Bliżej debiutu w salonach poznamy także kompletny cennik tego modelu.