BMW serii 8 Golden Thunder Edition - edycja bardzo specjalna

Jak podtrzymać zainteresowanie samochodem? Wypuścić edycję specjalną. Proszę bardzo, oto BMW serii 8 Golden Thunder, naprawdę bardzo ciekawa wersja.

Trzeba przyznać, że BMW serii 8 Golden Thunder Edition wygląda raczej jak z oferty któregoś z tunerów (np. Manharta), i to mimo braku zmian mechanicznych. Bo ten model to tylko nowa i oryginalna linia wykończenia i wyposażenia.

BMW serii 8 Golden Thunder

Edycja specjalna dostępna będzie w każdym z nadwozi serii 8, a więc Coupe, Convertible, a także Gran Coupe. Każdy w nich, w tej wersji będzie fabrycznie z pakietem M. Klienci mogą wybrać jeden z dwóch lakierów - Sapphire Black, albo matowy Frozen Black. Oba będą miały złote wykończenia wzdłuż nadwozia (progi i zderzaki) oraz złote detale - lusterka, spoiler oraz 20-calowe felgi M.

We wnętrzu BMW serii 8 Golden Thunder Edition będzie miało wykończenie skórą Individual Merino w kolorze czarnym, z dodatkową inskrypcją na zagłówkach. Podsufitka będzie z antracytowej alcantary. Konsolę środkową wykończoną aluminium w złotym odcieniu, zamiast czernią fortepianową lub włóknem węglowym. Reszta pozostaje bez zmian, choć w standardzie pojawi się tu fantastyczne audio Bowers & Wilkins Diamond.

BMW serii 8 Golden Thunder

Nie wiemy, ile za te złote wstawki trzeba będzie zapłacić. Ale fabrykę w Dingolfing samochody z edycji Golden Thunder będą opuszczać od września - wtedy pewnie zobaczymy cenniki. Nie wiadomo też, czy będzie to stała stała oferta, czy mamy do czynienia z produktem ściśle limitowanym. Dostępna za to będzie w odmianie 840i, a także M850i.