BMW X3 2024. Niemcy zakasali rękawy i biorą się do roboty

Na rynek wchodzi nowy Mercedes GLC, a Audi szlifuje trzecią generację Q5. W Monachium na ulice wyjechało zaś nowe BMW X3 2024 - kolejne wcielenie przebojowego SUV-a. Czym nas zaskoczy? Spoglądamy w przyszłość tego modelu.

W tym segmencie nie ma czasu na chwilę wytchnienia. BMW X3 w odświeżonej wersji po liftingu na rynku jest od kilku miesięcy. Tymczasem w Monachium trwają intensywne prace nad następcą tego auta. Nadchodząca czwarta generacja niemieckiego SUV-a nabiera kształtów i bierze na celownik Mercedesa GLC i nadchodzące Audi Q5.

BMW X3 2024. Nowe linie, nowe technologie

Zastanawiacie się nad tym dlaczego BMW tak szybko podjęło prace nad kolejnym X3? Odpowiedź jest bardzo prosta - wystarczy spojrzeć na konkurentów. Mercedes GLC drugiej generacji imponuje rozwiązaniami, które pojawiły się na pokładzie. Nie chodzi tu jedynie o nowoczesne multimedia rodem z Klasy S, czy zaawansowane systemy bezpieczeństwa.

W tym samochodzie debiutują przede wszystkim bardzo wydajne napędy, także hybrydowe. BMW akurat w tej kwestii odstaje, zwłaszcza w modelu X3.

Porównanie SUV-ów premium w wersji PHEV możecie przeczytać klikając tutaj

Nowa generacja ma więc stanąć do równej walki z GLC, ale i z nadchodzącym nowym Q5, które także nabiera już kształtów. Poza tym SUV klasy średniej to przedstawiciel bardzo popularnego i cenionego segmentu.

BMW X3 2024 - zaskoczy wyglądem

Co ciekawe auta, które wyjechały już na testy, mają wyjątkowo skąpo zamaskowane nadwozia. Wiele detali jest tutaj widocznych gołym okiem - takich jak na przykład kształt przednich lamp, czy linia tylnej części nadwozia.

Gołym okiem widać, że nowe X3 pójdzie w kierunku zapoczątkowanym przez zaprezentowane niedawno X1. Ostro zarysowany przód może być bardzo dynamiczny wizualnie. Tył z kolei - przynajmniej według naszych przewidywań - zyska tablicę rejestracyjną przeniesioną na zderzak, co odświeży wygląd tego auta. Podobny zabieg wykonano w Serii 7 i i7, tak więc taki krok jest bardzo logiczny.

Nasi koledzy z portalu motor.es przygotowali wizję nowego X3 2024, która bazuje na pokazanym niedawno X1. Jak Wam się podoba taka koncepcja?

BMW X3 2024 BMW X3 2024

Nowe X3 zadebiutuje na rynku w 2024 roku

Oficjalna premiera może jednak odbyć się nieco wcześniej - nawet w trzecim lub czwartym kwartale 2023 roku. Dzięki temu bestseller BMW pozostanie "świeżym" zawodnikiem i łatwo dorówna nowej konkurencji.