Co tam w telewizji? BMW X6 zaprzyjaźniło się z wielkimi ekranami

Machnijcie sobie nową plazmę na ścianie - nawet tej przedniej, w samochodzie. BMW X6 dostanie dwa duże ekrany, które znamy już z innego modelu marki.

Wspominałem już, że nowe auta są trudne w obsłudze. Naprawdę cenię sobie nieliczne już samochody, w których nie muszę smyrać palcem po ekranie. Z tej listy niebawem będzie można skreślić BMW X6 - przynajmniej częściowo. Ten "SAV" z Monachium niebawem dostanie nowy kokpit, jakby częściowo znajomy.

Lifting BMW X6 przyniesie nam debiut tabletów

W tym roku dostaniemy nową generację systemu iDrive. Trzeba przyznać, że Niemcy wyprzedzili pod tym kątem konkurencję. Seria 7 E65 już w 2001 roku jako pierwsza wprowadziła na rynek charakterystyczne pokrętło, którym zarządza się multimediami. Ileż było marudzenia na obsługę tego auta. Jakiś czas temu miałem okazję posiedzieć w takim "wczesnym" E65. I wiecie co? Ten stary iDrive to pikuś w porównaniu do wielu nowych systemów.

BMW X6 wnętrze Tak aktualnie wygląda kokpit BMW X6. Zmiany będą naprawdę duże.

Na przykład nowe BMW X6 nie będzie korzystało już z zestawy w postaci ukrytych pod daszkiem cyfrowych wskaźników i wystającego na desce ekranu. Teraz wszystko zostanie połączone w jedną całość.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nową deskę rozdzielczą modelu X6

I to wielką - wskaźniki korzystają z ekranu o przekątnej 12,3 cala, zaś część "multimedialna" ma aż 14,9 cala. Ma to ułatwić obsługę przy jednoczesnym uzyskaniu ciekawego efektu wizualnego. Ekrany wykorzystywane przez BMW to najnowsze rozwiązania, które generują mało ciepła i oferują fantastyczną jakość obrazu.

Do systemu multimedialnego przeniesiona zostanie obsługa klimatyzacji. Choć testowy egzemplarz ma jeszcze oferowany teraz panel, to jednak według naklejki jest on bezużyteczny. Tym samym sugeruje to, że kokpit przejdzie jeszcze spore zmiany, a to jedynie zlepiony do celów testowych egzemplarz.

BMW X6 zmieni się też z zewnątrz

Niemcy szykują dla tego auta odświeżony front i tył. Póki co auta jeżdżą w skąpym maskowaniu, gdyż zapewne testowane są nowe napędy i dodatkowe systemy. Według wstępnych informacji X6 dostanie odświeżony front z nowymi światłami i innym grillem. Sugeruje to wykorzystanie tymczasowych lamp, dopuszczających auto do ruchu drogowego.

Nowe BMW X6 mamy poznać jeszcze w tym roku. Oznacza to, że Niemcy szykują solidną ofensywę premier. Niebawem zobaczymy też kolejne wcielenie Serii 7, X7 po dużej kosmetyce i topowego SUV-a, model X8.