Chevrolet Colorado 2023. Wersji jest mnóstwo, ale na diesla i V6 nie liczcie

Mały, jak na amerykańskie warunki, Chevrolet Colorado 2023 zadebiutował w nowej odsłonie. Ma do 310 KM, ale wyłącznie "czterocylindrówki".

Colorado w USA jest odpowiednikiem Forda Rangera. Dlatego nowa generacja oczekiwana była z niecierpliwością. Dotychczasowy model produkowano od 2013 roku, więc miał już ładnych parę lat. Chevrolet Colorado 2023 jest większy, ma więcej odmian, ale... mniej silników. Zmiany w amerykańskim segmencie aut użytkowych są bardzo wyraźnie widoczne.

Chevrolet Colorado 2023 bez diesla i silników V6

Downsizing dotarł na dobre do Stanów. Oczywiście mówimy o ich wydaniu małej pojemności. W przypadku Chevroleta Colorado 2023 jest to czterocylindrowy silnik o pojemności 2,7 litra. Stanowi on zarówno bazę, jak i rozwinięcie gamy jednostek napędowych.

Dostępne są trzy. Choć w zasadzie to właśnie jedna. Ta podstawowa to odmiana 2.7 Turbo, o mocy 240 KM i 351 Nm. Dostępna jest w roboczych oraz cywilnych odmianach. W tej ostatniej dostępny jest też mocniejszy silnik. Dla odmiany 2.7 Turbo Plus. Ma on 314 KM i 528 Nm momentu. Jest też jego odmiana High Output, dostępna tylko w wersji ZR2 - moc się nie zmienia, ale moment obrotowy wzrasta do 583 Nm.

Wszystkie modele wyposażone są w ośmiobiegową skrzynię automatyczną.

Chevrolet Colorado 2023

Co ciekawe, brak turbodiesla w USA jest w przypadku Colorado czymś nietypowym. Model miał dostępny taki silnik... od 2003 roku. Ostatnio była to włoska jednostka VM Motori o pojemności 2,8 litra.

Wiele wersji, jedno nadwozie

Chevrolet Colorado 2023 dostępny będzie w pięciu odmianach i... jednej odmianie. Przynajmniej jeśli chodzi o nadwozie. Zniknie "Crew Cab" czyli skrócona, pięciomiejscowa wersja. Zostanie wyłącznie "Double Cab" z dwiema parami drzwi.  Przy okazji samochód jest przestronniejszy, skrzynia ładunkowa większa, a dzięki przesunięciu kół bliżej "krawędzi", poprawiły się kąty natarcia oraz zejścia.

Do wyboru mamy linie WT - roboczą, LT - cywilną, Z71 - bardziej luksusowo wyposażoną, ZR2 - do ostrej jazdy po pustyniach oraz Trail Boss - przystosowaną do jazdy w trudnych warunkach. Każda ma swoje cechy szczególne. Np. ZR2 fabrycznie wyposażona jest w podniesione o 3 cale zawieszenie z regulacją i odpowiednie opony. W Z71 znajdziemy chromowane felgi i skórzaną tapicerkę.

Chevrolet Colorado 2023

Jako podstawowy pickup marki, Chevrolet Colorado 2023 daje wyraźny znak, że w tym segmencie silniki V6 będą powoli zanikać. Ford wciąż trzyma Ecoboosta 3.0 w Rangerze, ale już Maverick również ma tylko silniki czterocylindrowe. Zmiana nastąpiła.

Zresztą, dochodzą do nas głosy zza oceanu, że elektryczne Silverado zebrało już mnóstwo zamówień wśród... klientów flotowych.