DeLorean pokazał trzy prototypy ze swojej historii. Tej, której nie było

Co tu się zadziało?! DeLorean właśnie pokazał trzy (a nawet cztery) prototypy z ostatnich 30 lat. Z tych lat, kiedy firma nie istniała.

Jeśli coś Wam tu się nie zgadza, to macie rację. DeLorean zbankrutował w 1982 roku. Tymczasem w 1995 roku powstało DeLorean Motor Company w Texasie. Firma składała niedobitki starych DMC-12, wypuszczała koszulki i spierała się sądownie z wdową po Johnie DeLoreanie o prawo do użycia nazw i logotypów.

Niedawno firma przedstawiła wizję Alpha5, która miałaby być powrotem do produkcji samochodów. A teraz dostaliśmy... modele Alpha2, Alpha3 i Alpha4, czyli prototypy, które "powstały" w ciągu ostatnich 30 lat. A podejrzewam, że w ostatnim miesiącu. Takie tworzenie historii od nowa. Ale wszyscy widzieliśmy "Powrót do przyszłości" i wiemy jak działają alternatywne linie czasowe

DeLorean Alpha2

Lata 90-te. Dokładnie, jest to teoretycznie koncepcja niedużego auta sportowego, zaprezentowana w 1996 roku. Firma całkowicie zrywa z linią stylistyczną z lat 80-ych i pokazuje sportowe auto, które, jakby nie patrzeć, wygląda jak bardzo mocna inspiracja Corvette. Ja widzę tu C5, albo nawet C6. Która przecież zadebiutuje dopiero w 2004 roku. Pod maską nieznany silnik, oczywiście spalinowy.

DeLorean

DeLorean Alpha3

Przenosimy się w czasie, do roku 2006. Na targach we [wstaw dowolne miasto] debiutuje DeLorean Alpha3. Całkowicie elektryczny, olbrzymi i lepszy od Tesli. Która zadebiutuje kilka lat później (model S). Cechą charakterystyczną są drzwi niczym w Tesli Model X - z przodu normalne, z tyłu podnoszone do góry. Do tego bryła wskazuje raczej na sportowe kombi, niż na klasycznego sedana. Choć i taka wizja została zaprezentowana.

DeLorean

DeLorean Alpha4

Kolejna podróż w czasie, tym razem do 2013 roku. Pojawia się Alpha4, czyli SUV. Jest duży i na wskroś nowoczesny, korzystając z wodorowych ogniw paliwowych do napędu. I wygląda z profilu jak "młodszy" o 8 lat Fisker Ocean. Zastanawiające.

DeLorean

DeLorean DMC-24/Alpha

Na koniec prawdziwy smaczek, bo... prawdziwy prototyp. DMC-24 pochodzi z roku 1982 i dotarł do fazy glinianego modelu, zanim firma zbankrutowała. Nazwany Alpha, czteromiejscowy, modnie wystylizowany z jedną parą olbrzymich, unoszonych drzwi. To mogło być ciekawe.

I tak się, Proszę Państwa, żyje w tej alternatywnej rzeczywistości.