Taką elektryfikację przyjmiemy. Garage Italia zbudowało unikalnego Fiata Pandę

Garage Italia, czyli firma, za którą stoi sam Lapo Elkann, bawi się w coraz ciekawsze projekty. Klasyczny elektryczny Fiat Panda to przykład na to, że pewne rzeczy można zrobić w ciekawy sposób.

Klasyczny Fiat Panda, zwłaszcza w wersji 4x4, to auto wciąż rozchwytywane na rynku. Wciąż nie brakuje chętnych na to pancerne i wyjątkowo sprawne w trudnych warunkach auto. Pojazd ten otoczono też swego rodzaju kultem. Mnogość unikalnych wariantów i popularność tego modelu wśród właścicieli górskich posesji sprawia, że każda sztuka jest na wagę złota.

Niektóre trzeba lekko odpicować - Fiat Panda od Garage Italia

Fanpage Car&Vintage, prowadzony przez pasjonatów motoryzacji, zgłosił się do Garage Italia w celu stworzenia auta z okazji uzyskania 500 000 obserwujących na Instagramie. Cóż, mamy nadzieję, że też będziemy mogli świętować taką okazję w podobny sposób. Wybór padł na Pandę, którą nie tylko podrasowano, ale przede wszystkim przebudowano na auto elektryczne.

Fiat Panda

Auto w swojej formie ma też nawiązywać do filmów o Indianie Jonesie, dlatego projekt nazwano Pandina Jones. Samochód zyskał zielonkawy lakier, który fantastycznie kontrastuje z pomarańczowymi detalami nadwozia i wnętrza. Nie zabrakło tutaj także solidnych szperaczy i bagażnika dachowego, który idealnie pasuje do tego auta.

Wnętrze? Tutaj postawiono na prostą formę. Pomarańczowa tkanina i detale z epoki sprawiają, że auto prezentuje się nadzwyczaj ciekawie i wręcz zachęca do podróży po górach.

Fiat Panda zyskał też napęd elektryczny

Idąc w ślady poprzedniego projektu, czyli Fiata 500 Jolly-E, Panda także została przebudowana na auto elektryczne. Jednostkę na prąd połączono z baterią o nieznanej pojemności. Co ciekawe cały zestaw podpięto do fabrycznej skrzyni biegów. Efekty? Zasięg to 100 kilometrów na jednym ładowaniu, zaś prędkość maksymalna wynosi 115 km/h. W sam raz, aby dojechać na ulubiony stok. Ładowanie zajmuje w przypadku tego auta od 3 do 8 godzin.

Fiat Panda "Pandina Jones" to jeden z pięciu projektów skupiających się na Pandzie. W drodze są kolejne: Panderis stworzony z Vitale Barberis Canonico, Pandoro (zaprojektowane przez designerkę Martę Ferri), Pand’Art autorstwa Arthur Kara z L’Art de L’Automobile i 00Panda, która powstaje dla "tajnego agenta".