Ford Ecosport Active przypomina, że model ten wciąż (jeszcze) żyje - CENA

Ford Ecosport Active wjeżdża na rynek. Starszy kuzyn Pumy wbrew pozorom wciąż pozostaje w ofercie, a teraz dostaje nowe ciekawsze wydanie.

Ford Ecosport nie ma łatwego życia. Trochę niekochane dziecko z krajów Ameryki Południowej trafiło w końcu do nas w odświeżonym wydaniu. Nie jest to zły samochód, choć w wielu aspektach ustępuje innym crossoverom. Dużym utrudnieniem jest tutaj chociażby otwierana na bok pokrywa bagażnika, duża i mało praktyczna. Nie brakuje za to nieco bardziej bojowego wyglądu, który teraz został dodatkowo podrasowany. Oto Ford Ecosport Active, czyli nowe wydanie tego auta.

Ford Ecosport Active Ford Ecosport Active w naturalnym habitacie.

A więc Ford Ecosport Active to odpowiedź na potrzeby klientów

Otóż aż 55% osób wybierających Fiestę zdecydowało się na wariant Active. Ludzie szukają auta, które ma nieco bardziej bojową stylistykę i pozwala "wyjechać na łono natury". Cóż, na upartego każdym samochodem da się to zrobić, ale podniesiony crossover/SUV to zawsze nieco wygodniejsze rozwiązanie.

A więc czym różni się nowy Ecosport? Zyskał on nieco zwiększony prześwit oraz dodatkowe osłony nadwozia, które mają ułatwić pokonywanie szutrów, trawy czy niskich krzaków. Tego ostatniego jednak nie polecam.

W kabinie znajdziemy z kolei inaczej obszyte fotele z logo Active oraz nowe dekory na desce rozdzielczej.

Ford Ecosport Active kosztuje minimum 91 800 zł

Producent od razu pochwalił się polskim cennikiem tego modelu. Wariant ten dostępny jest bazowo z silnikiem 1.0 Ecoboost o mocy 125 KM. Standardowe wyposażenie jest bardzo bogate - skórzana tapicerka, system SYNC2,5 z DAB+, Ford MyKey, ambientowe podświetlenie i 17-calowe alufelgi to tutaj standard.

Lista opcji nie jest długa. Klienci mogą zdecydować się na jeden z pięciu lakierów (cztery metaliczne, jeden standardowy), światła ksenonowe, trzy pakiety (w tym z audio B&O Play czy podgrzewanymi fotelami) oraz na demontowany hak. Doposażony pod korek wariant kosztuje 107 970 zł.