Malutki pickup, którym nie pogardzilibyśmy. Ford Maverick ma dużo zalet

Jest stosunkowo kompaktowy, zwrotny, ma sporą pakę, przyzwoitą ładowność i przemyślane wnętrze. Ford Maverick to spore zaskoczenie w segmencie pickupów.

Marka, która o pickupach wie wszystko? Ford. Amerykanie znają się na tych autach jak nikt inny, a lata produkcji różnych modeli, w tym czołowego F-150 sprawiły, że takie konstrukcje nie stanowią dla nich sekretu. Nikogo nie powinno więc dziwić, że Ford Maverick jest tak przemyślanym autem. To najmniejszy pickup w gamie i zarazem świetne uzupełnienie oferty tej marki.

Ford Maverick ma wiele zalet

Auto zbudowano w bardzo rozsądny sposób. Jako bazę wykorzystano platformę modelu Kuga/Escape/Bronco Sport, którą odpowiednio wzmocniono i przebudowano. 5072 mm długości pozwoliły na zachowanie dużej kabiny i uzyskanie sporej paki (137 cm długości). Wrzucimy na nią blisko 700 kilogramów ładunku, co jest naprawdę imponującym wynikiem. Do tego uciąg to aż 1812 kg.

Ford Maverick pickup

Jednocześnie wciąż mamy 5-osobowe wnętrze, przystosowane do pracy. Plastiki są łatwe w czyszczeniu i dość przyjemne w dotyku. Jednocześnie boczki drzwi i tylną kanapę zbudowano w taki sposób, aby ulokować jak najwięcej schowków. Efekty widzicie na zdjęciach - są naprawdę imponujące.

Można śmiało powiedzieć, że jest to uniwersalne auto do pracy i dla rodziny, zachowujące jednocześnie komfort użytkowania w codziennym ruchu. Różnica w wymiarach względem Rangera czy F-150 jest bowiem ogromna.

Ford Maverick to hybryda (i nie tylko)

Bazową jednostką napędową jest tutaj konstrukcja hybrydowa. To znana z Kugi kombinacja silnika 2.5 i motoru elektrycznego. Oferują one łącznie 190 KM, co przekłada się na dobre osiągi i niskie zużycie paliwa. Według marki zasięg na jednym tankowaniu to aż 805 km.

Dla bardziej wymagających przygotowano jednostkę 2.0 EcoBoost, generującą 250 KM. Standardowo w obydwu przypadkach moc wędruje na przednią oś, a układ AWD jest opcją.

Ford oferować będzie kilka wersji wyposażeniowych - od "golasa" do trudnej roboty, aż po świetnie wyposażoną odmianę z wszystkimi dodatkami. A tych nie brakuje - automatyczna klimatyzacja, podgrzewane fotele (oraz kierownica), zaawansowane multimedia - to wszystko znajduje się na pokładzie tego auta. Nie zabrakło tutaj także wielu systemów bezpieczeństwa, aktywnych i biernych.

Ford Maverick wnętrze

Ford twierdzi, że jest to brakujący element układanki

Maverick to bez wątpienia auto, które idealnie sprawdzi się w wielu firmach i rodzinach. Amerykanie podkreślają, że ten samochód uzupełnia ich ofertę pickupów i wypełnia niezagospodarowaną lukę. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że jest to jeden z ciekawszych samochodów, który chętnie zobaczylibyśmy w Europie.