Ford Mustang Mach-E startuje od 216 120 zł. Znamy polskie ceny

Nieco ponad 200 tysięcy złotych trzeba będzie wydać na elektrycznego crossovera. Ford Mustang Mach-E na początku dostępny bedzie w czterech wersjach.

Ford Mustang Mach-E "padł już łupem" naczelnego podczas statycznej premiery. Nie mieliśmy jednak okazji przejechać się nim. Wiemy jednak, że to może być naprawdę fajny samochód. Co prawda gigantyczny ekran w stylu Tesli nie każdemu przypadnie do gustu, ale cała reszta sprawia dość dobre wrażenie.

Mustang Mach-E Mustang Mach-E

Samochód dostępny będzie na start w czterech kombinacjach. Cena startowa to odmiana z tylnym napędem i standardowym zasięgiem. Oprócz tego dostępna będzie również odmiana AWD oraz wersje z większą baterią.

Standardowy Ford Mustang Mach-E ma baterię 75 kWh (brutto - 68 kWh netto), zasięg do 440 km i silnik o mocy 269 KM, napędzający tylną oś. Wersja z powiększonym zasięgiem ma przy okazji większą moc: 294 KM. Tutaj bateria ma 98 kWh, a zasięg ma wynieść do 610 km (zapewne w mieście).

Odmiana AWD z powiększonym zasięgiem ma dodatkowo jeszcze większa moc. 351 KM pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w 5,8 sekundy. Tutaj prądu ma wystarczyć na maksymalnie 540 km.

Ford Mustang Mach-E

Jeśli uważnie nas czytacie, to mogliście już trafić na przymiarki do cen elektrycznego Mustanga. O dziwo, były niemalże zgodne z rzeczywistością.

Ford Mustang Mach-E RWD Standard Range: 216 120 zł

Ford Mustang Mach-E RWD Extended Range: 247 570 zł

Ford Mustang Mach-E AWD Standard Range: 249 560 zł

Ford Mustang Mach-E AWD Extended Range: 286 310 zł

Co ciekawe, wersja AWD to nie tylno napęd i silnik, ale również lepsze wyposażenie. Ma dodatkowo kamerę cofania, szyby z dodatkową warstwą akustyczną, lepsze światła LED, większe koła, dedykowaną tapicerkę i elektrycznie sterowane fotele.

Oprócz tego będzie można dokupić pakiety wyposażenia:

  • Technology - z systemem audio B&O, elektrycznie sterowaną i bezdotykowo otwieraną klapą bagażnika, kamerami 360 stopni i systemem rozpoznawania znaków, a także aktywnym asystentem parkowania. Dostępny będzie dla obu wersji, AWD i RWD, za 8 500 zł.
  • Technology Plus dla wersji AWD. Zawiera wszystko co pakiet Technology, a do tego elektrycznie sterowany dach panoramiczny z roletą przeciwsłoneczną oraz przednią szybę z "filtrem przeciwsłonecznym IR. Kosztuje 12 500 zł.
  • Technology Plus dla wersji RWD. Dodatkowo (poza tym co powyżej) uzupełnia wyposażenie o brakujące wyposażenie między wersją RWD i AWD. Pojawiają się więc elektrycznie sterowane lusterka, tapicerka z perforowanej skóry i elektrycznie sterowane fotele. Tutaj cena wynosi 18 400 zł.