Ford Puma e 2024. Elektryczny crossover podbije rynek?

Elektryfikacja nabiera rozpędu. Ford szykuje aż 9 modeli na prąd, przy czym jednym z ważniejszych będzie Ford Puma e 2024. Co wiemy o tym aucie?

Kilka dni temu błękitny owal zapowiedział niemałą rewolucję w swojej gamie modelowej. Do 2024 roku zadebiutuje aż 9 nowych modeli na prąd. Cztery z nich to auta osobowe, zaś kolejna piątka to pojazdy użytkowe/kombivany. W tej pierwszej grupie zobaczymy nie tylko dwa całkowicie nowe samochody, wykorzystujące platformę MEB. Dołączy do nich także Ford Puma e 2024, czyli elektryczna wersja popularnego crossovera.

Ford Puma e 2024 - samochód "na co dzień"

Strategia elektryfikacji gamy modelowej Forda zakłada debiut wielu ciekawych modeli, ale wśród nich brakuje miejskiego samochodu. Małe elektryki są niestety trudnym tematem dla producentów - balans pomiędzy kosztami produkcji a faktycznymi zyskami ze sprzedaży jest mocno zaburzony.

Ford zdecydował się więc na zapełnienie tej luki w bardzo ciekawy i prosty sposób. Przepisem na sukces ma być Puma, już teraz notująca fantastyczne wyniki sprzedaży.

Jak się okazje model bazujący na platformie Ford Global B może być zelektryfikowany. Nie możemy w takim przypadku liczyć na cuda, ale możliwości tego modelu zadowolą wielu użytkowników.

Ford Puma e 2024

Ford Puma e 2024 ma korzystać z baterii o pojemności 45-50 kWh

Ta ulokowana będzie pod podłogą. Silnik elektryczny znajdzie się zaś pod maską i napędzać będzie przednie koła. Według informacji płynących od poddostawców części, jego moc ma wynosić około 150 KM, co będzie wystarczającą wartością w miejskim aucie.

Ford zapowiedział ten model w minionym tygodniu i ujawnił przy okazji sylwetkę wraz z sygnaturą świetlną lamp. Bryła oczywiście się nie zmieni, za to światła będą wyróżniały się unikalnym wyglądem.

Nasi koledzy z motor.es przygotowali świetną wizję, która prezentuje wygląd tego auta. Wzorem Mustanga Mach-E grill zastąpiony zostanie specjalną zaślepką.

Zmiany zajdą też w środku, gdzie zagości nowy system SYNC4. Cała reszta pozostanie zaś bez zmian.

Ford Puma e 2024

Ford Puma e 2024 zjedzie z linii produkcyjnej w Krajowej w Rumunii

Rumuńska fabryka jest przygotowywana do produkcji nie tylko nowych elektrycznych dostawczaków, ale także do wytwarzania tego modelu. Auto szybko trafi do salonów, a jego cena powinna być wyjątkowo konkurencyjna na tle innych samochodów w tych wymiarach.