Ford Ranger w wydaniu Carlex Design budzi respekt stylistyką

Ford Ranger w bojowej stylizacji, budzącej większy respekt niż wersja Raptor? Carlex Design wziął na warsztat tego pickupa - i efekt ich pracy jest doskonały.

Ford Ranger to wyjątkowo podatny na modyfikacje samochód. Jego wdzięczna stylistyka, przyjemnie dosmakowana po liftingu, zdaje się być idealną bazą do tuningu. Nikogo nie powinno więc dziwić, że Carlex Design wzięło ten samochód na warsztat. Ta polska firma specjalizuje się w modyfikowaniu wnętrz samochodów, ale w swoim portfolio ma także efektowne elementy tuningowe dla pickupów.

W Rangerze postawili na naprawdę efektowne zmiany. Front zyskał ostro podcięty zderzak, z szeregiem zagięć i przetłoczeń. Masywne czarne matowe osłony grilla wykończono materiałem odpornym na uszkodzenia i obicia.

Ford Ranger

Z boku znajdziemy dodatkowe progi i poszerzenia nadwozia, które kryją nowe, 5-ramienne szerokie felgi, które obuto w opony BFGoodrich, oczywiście w wydaniu All-Terrain.

To nie koniec modyfikacji - Ford Ranger zyskał również nowy tył i unikalne wnętrze

Agresywnie zarysowany zderzak i ciekawy stylebar nad paką są wisienką na torcie w tym zestawie. Nie zabrakło tutaj oczywiście mocnego oświetlenia na dachu, które przydaje się podczas terenowych eskapad.

Wnętrze? Seryjnie Ford Ranger jest dość plastikowy w środku. Carlex zastosował więc typową dla siebie terapię. Skórą, w efektowny sposób oczywiście, obszyto fotele i boczki drzwi. Zmieniono też wieniec kierownicy - został pogrubiony oraz dostał nowe przetłoczenia.

Ford Ranger

Carlex nie chwali się jedynie ceną pakietu. Ta z pewnością nie będzie niska, ale raczej nie wpłynie to na niską popularność wśród klientów. Jak się okazuje na ulicach w Polsce i na świecie pojawia się sporo pickupów, które zmodyfikowano w tej firmie. Toyoty Hilux czy Mercedesy Klasy X przerobione przez Carlexa to coraz częstszy widok - i to cieszy.