Forthing wjeżdża do Polski. Jeśli nazwa nie brzmi znajomo, to wiecie o co chodzi

Do Polski wjeżdża nowa marka - Forthing. Jej oficjalna premiera odbędzie się podczas targów w Poznaniu. Co to za producent, kto za niego odpowiada i jakie modele wejdą na nasz rynek?

Na polski rynek wjeżdża kolejny producent o obco brzmiącej nazwie. Poznajcie Forthing - markę, która w Europie w ogóle nie jest znana. Stoi za nią jednak duży gracz, a jej produkty są bardzo uniwersalnie pozycjonowane.

Forthing to jedna z firm koncernu Dongfeng

A dokładniej rzecz biorąc, to spółki-córki tego koncernu. Jest to producent, który skupia się przede wszystkim na prostych, ale przyjemnych wizualnie samochodach, które mają głównie silniki spalinowe. W ofercie są też elektryki, ale one nie grają tutaj pierwszych skrzypiec.

Podczas targów w Poznaniu poznamy dwa modele tej marki. Jest to T5 Evo i U-Tour. Ten pierwszy to typowy kompaktowy SUV o dość generycznej stylistyce. Pod maską tego samochodu znajduje się silnik 1.5 z turbodoładowaniem, oferujący 197 KM i 285 Nm momentu obrotowego. Moc na koła przekazuje 7-biegowa skrzynia automatyczna, potencjalnie dwusprzęgłowa.

Co ciekawe ta 1,5-litrowa jednostka to konstrukcja Mitsubishi, produkowana na licencji. W Europie stosowana była między innymi w Colcie i w Lancerze, a później, w wersji 1.6, w ASX-ie. Turbodoładowana odmiana jest bardzo popularna wśród chińskich marek, wiernie trzymających się tego silnika od wielu lat.

Forthing T5 Evo

Forthing U-Tour jest dużo ciekawszą propozycją. To solidny rodzinny van

W Chinach ten model występuje pod nazwą Yacht, która ma odzwierciedlać jego charakter. To mierzący 4850 mm długości van o stylistyce nawiązującej do nieco powiększonych kombi. Duży rozstaw osi (2900 mm) gwarantuje tutaj przestronne wnętrze.

Pod maską także znajduje się ten sam silnik 1.5 Turbo, oferujący 200 KM. 7-biegowa skrzynia dwusprzęgłowa (produkowana przez Magnę) przekazuje moc na przednie koła. Prędkość maksymalna tego auta to 180 km/h.

U-Tour występuje w wydaniu sześcioosobowym (z trzema rzędami indywidualnych foteli), lub w wersji siedmiosobowej, z kanapą w drugim rzędzie.

Forthing U-Tour

W czasach, gdy takie samochody są rzadkością, każdy van cieszy. To może być najmocniejsza propozycja Forthing w Polsce. O szczegółach dotyczących oferty, a także o sieci sprzedaży i o planach marki dowiemy się podczas konferencji, która odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych w Poznaniu już 4 kwietnia.