Honda CR-V 2023 oficjalnie zapowiedziana. Udajemy, że jej nie widzieliśmy

Japończycy postanowili uchylić rąbka tajemnicy. Honda CR-V 2023 zadebiutuje już w lecie. Nim to nastąpi pokazano mały zwiastun. Udajemy więc, że nie widzieliśmy już tego samochodu.

Trzeba przyznać, że konsekwencji Japończykom nie brakuje. W zasadzie cała gama modelowa tej marki została wymieniona, a nowe modele są gotowe na podbój rynku. Póki co niestety jeszcze na papierze, gdyż Civic wciąż nie wjechał do salonów w Europie. W ślad za nim pójdzie Honda CR-V 2023, którą poznaliśmy dzięki Chińczykom. Teraz oficjalnie pokazano detale tego auta.

Honda CR-V 2023 - Japończycy starają się przyciągnąć uwagę, to będzie dla nich bardzo ważny model

Zarówno w Europie, jak i w USA, SUV to absolutna podstawa. Rynek kocha te auta, klienci chcą nimi jeździć, a producenci starają się zaspokoić ich potrzeby. CR-V wpisze się tutaj w dość mocno obłożony segment - jej konkurentami będzie Volkswagen Tiguan, Toyota RAV4 i Ford Kuga.

Honda CR-V 2023

Japończycy obrali też prostą strategię - pod maską znajdziecie wszystko co chcecie, pod warunkiem, że będzie to hybryda. Diesle już dawno wypadły z rozkładu jazdy, a teraz ten los podzieliły także turbodoładowane silniki benzynowe.

Pod maską Hondy CR-V 2023 znajdziemy dwulitrową jednostkę wolnossącą, która pracuje z układem e:HEV. Nowoczesna hybryda Hondy ma oferować bardzo niskie zużycie paliwa i zapas mocy.

Mówi się, że bazowa wersja z napędem na przednią oś odda w ręce kierowcy 180-190 KM. Wersja AWD, za sprawą mocniejszego silnika elektrycznego na tylnej osi, może generować nawet 220 KM.

To wszystko powinno zapewnić dobre osiągi i naprawdę niskie zapotrzebowanie na paliwo, co dla Hondy jest bardzo ważną kwestią.

Honda CR-V 2023 będzie też "spokojniejsza" wizualnie

Japończycy postawili na dość klasyczną linię, mocno nawiązującą do nowego Civica. Nie zrezygnowano jednak z charakterystycznych tylnych świateł ulokowanych w słupkach. Ich część zachodzi na pokrywę bagażnika, przez co swoją formą bardzo przypominają oświetlenie stosowane przez Volvo.

Honda CR-V 2023 Honda CR-V 2023

Wnętrze nie zostało jeszcze pokazane, ale możecie spodziewać się minimalizmu rodem z Civica. Nowy system multimedialny i absolutnie minimalna liczba fizycznych przełączników to przepis na wnętrze według Hondy. Czy dobry? To ocenią klienci. Wersja na rynek amerykański pojawi się już latem, zaś europejskie wydanie CR-V 2023 powinniśmy poznać jesienią.