Nowy Hyundai Tucson na horyzoncie. Vision T Concept to efektowna zapowiedź

Hyundai szykuje się na zmianę warty - nowy Tucson jest już na horyzoncie. Zapowiada go model Vision T Concept, który zaprezentowano w Los Angeles.

Hyundai Tucson to najlepszy przykład tempa zmian, które zachodzą w tej marce. Choć zaprezentowano go niedawno, to jednak technicznie i wizualnie mocno odstaje od najnowszych propozycji marki. Co więcej, Koreańczycy przechodzą teraz mocną rewolucję w kwestii stylizowania swoich pojazdów, co doskonale pokazuje studyjny model Vision T Concept.

Będzie efektownie

Nowy Hyundai Tucson zadebiutuje już w przyszłym roku. Zamaskowane auta od dłuższego czasu jeżdżą po drogach Europy i Ameryki, gdzie są dopracowywane pod kątem właściwości jezdnych. Jest to niezwykle ważny model dla tej marki. W USA Tucson sprzedaje się doskonale. Bez wątpienia można go nazwać ulubieńcem rodzin i... wypożyczalni, gdzie takich aut jest bardzo dużo.

Nowy SUV Hyundaia będzie miał trudne zadanie, bowiem zmierzy się z dwoma skrajnie różnymi rynkami. W Europie kluczem do sukcesu będą wersje hybrydowe, z naciskiem na hybrydy plug-in. Właśnie taką wersję zapowiada studyjny model Vision T Concept.

Studyjny Hyundai mierzy 4610 mm długości, 1938 mm szerokości i 1704 mm wysokości. Rozstaw osi to z kolei 2804 mm. Wszystko wskazuje na to, że dokładnie takie wartości znajdziemy tez w produkcyjnym aucie.

Wiele ciekawych wyróżników

Nowy Hyundai Tucson otrzyma atrakcyjne elementy stylistyczne, które wyróżnią ten model. Tak jak pokazany niedawno Grandeur, Tucson także zyska świetlne elementy wkomponowane w grill. Z tyłu zagości z kolei ledowy pas świetlny, optycznie poszerzający auto. Wnętrze? Tutaj z pewnością będzie nowocześnie i minimalistycznie.

Koreańczycy szykują się ofensywy modelowej, dzięki której wzmocnią swoją pozycję na rynku. Tucson to kluczowy element układanki, aczkolwiek dołączą do niego także inne auta - i30 po liftingu czy nowe i10/i20.