IONIQ 6 2023 zgarnął wszystko. Zdobył nie tylko tytuł światowego samochodu roku

Koreańczycy otwierają dobrego szampana. Hyundai IONIQ 6 zdobył tytuł World Car Of The Year - i nie tylko. Ten samochód rozbił bank.

Konkurs World Car Of The Year nie jest bardzo dobrze znany w Europie, ale cieszy się dużą popularnością za oceanem. To właśnie tam, podczas targów w Nowym Jorku, ogłaszane są wyniki każdej edycji. Rok temu triumfował IONIQ 5, a w tym roku ten sukces powtarza jego młodszy brat. IONIQ 6 2023 zdobył tytuł światowego samochodu roku - i nie tylko!

IONIQ 6 2023 został światowym samochodem roku i elektrycznym światowym samochodem roku, a przy okazji zgarnął też nagrodę za najlepszy design

Krótko mówiąc Koreańczycy rozbili bank i wzięli wszystko, co najlepsze. Skąd taki sukces IONIQ-a 6? Jurorzy docenili tutaj wydajność i charakter auta, tworzące spójną całość. Te cechy przełożyły się także na tytuł elektrycznego samochodu roku, gdyż jakby nie patrzeć, to pod kątem wydajności IONIQ 6 2023 robi naprawdę imponujące wrażenie.

Design budzi nieco więcej kontrowersji, gdyż stylistyka tego samochodu jest bardzo specyficzna. To już kwestia indywidualnych upodobań. Jednego nie można Hyundaiowi odmówić - wyróżnia się z tłumu jak mało które auto.

IONIQ 6 2023

Kogo pobili Koreańczycy?

W kategorii na najlepszy światowy samochód roku, IONIQ 6 2023 pokonał Kię Niro EV i BMW iX1. W przypadku rywalizacji samochodów elektrycznych rywalami byli Lucid Air i BMW i7.

Design może być jeszcze większym zaskoczeniem, gdyż tutaj IONIQ zwyciężył z nowym Range Roverem i z Lucidem Air.

A jak wyglądają wyniki innych kategorii?

Tu robi się jeszcze ciekawiej. Światowym sportowym samochodem roku została elektryczna KIA EV6 GT, która pobiła Nissana Z i Toyotę GR86. W kategorii luksusowego auta zwyciężył Lucid Air, wyprzedzając BMW Serii 7 i Genesisa G90. Niespodzianką jest także światowy miejski samochód roku. Tutaj tytuł zgarnia indyjski budżetowy Citroen C3, który pobił Volkswagena Taigo/Nivusa i chiński model ORA Funky Cat.

Czy faktycznie Hyundai IONIQ 6 2023 jest tak dobrym samochodem?

O tym przekonamy się dopiero za jakiś czas. Jedno jest pewne - pierwsze testy pokazały znikome zużycie energii i bardzo duży zasięg. Może to więc być faktyczny gamechanger w tym segmencie, mocno uderzający w Teslę Model 3.

Szczegółowe wyniki konkursu znajdziecie klikając tutaj