Jeep Renegade i Compass Plug-In Hybrid wchodzą na rynek w Europie

Jeep ładowany z gniazdka to już rzeczywistość - Renegade i Compas otrzymują wersję plug-in hybrid, który promować będzie wariant Launch Edition.

Elektromobilność po amerykańsku z lekkim włoskim posmakiem. Jeep Renegade i Compass otrzymują wyczekiwane warianty plug-in hybrid. Dzięki nim modele te zaoferują świetne osiągi i możliwość bezemisyjnej jazdy.

Na start wersja 4Xe First Edition

To właśnie ona będzie promowała ten model, a jej sprzedaż będzie odbywała się początkowo przez internet. Wariant ten wyróżnia kompletne wyposażenie. Na pokładzie znajdziemy multimedia uConnect z wyświetlaczem 8,4 cala, komplet systemów bezpieczeństwa, skórzaną tapicerkę oraz wiele innych dodatków z zakresu komfortu podróżowania.

Co więcej, do tego modelu darmowo dołączany będzie tak zwany Wallbox. Dzięki niemu ładowanie z mocą 3,5 kW zajmie 3,5 godziny, zaś z pełną mocą 7,4 kW tylko 100 minut.

240 KM w Jeepie

Wersja 4Xe łączy silnik 1.3 (benzyna) z jednostką elektryczną. Zestaw ten generować będzie 240 KM. Sprint do setki zajmie 6,8 sekundy, zaś prędkość maksymalna to 200 km/h. W trybie elektrycznym Jeep Renegade i Compass 4Xe przejadą do 50 kilometrów z maksymalną prędkością wynoszącą 130 km/h.

Jeep Renegade Compass Plug-in

Przedłużona gwarancja

Ciekawostką jest fakt, że Jeepy te dostaną dłuższą gwarancję. Bazowa zostanie przedłużona do pięciu lat, a cały napęd hybrydowy objęty będzie 8-letnią ochroną. Ma to zapewnić komfort użytkowania pojazdu i zapewni klientom poczucie bezpieczeństwa.

Wciąż czekamy na polskie ceny tego modelu - te powinniśmy poznać w najbliższych tygodniach. Jeep Renegade i Compass Plug-in Hybrid może być jedną z chętniej wybieranych propozycji w segmencie SUV-ów "ładowanych z gniazdka" w przystępnej cenie.