Nein dla Nine. BMW nie wyprodukuje Serii 9

Luksusowe coupe BMW? Niestety, taki model pozostanie jedynie w sferze marzeń.

Liczyliście na wielkie luksusowe coupe od BMW? Cóż, musimy wylać na Was kubeł zimnej wody - takiego auta nie będzie. Informację tę podał Klaus Frolich, szef działu R&D (research and development). Co więcej, stwierdził on, że zarówno klienci jak i BMW nie potrzebują takiego auta. W jego opinii Seria 8 jest wystarczającym modelem, zaspokajającym potrzeby klientów poszukujących sportowego coupe. Poza tym w gamie tego producenta obecna jest także Seria 7 i X7, czyli bardzo zdywersyfikowane modele. W tym roku poznamy jeszcze model M8, będący na tę chwilę topowym sportowym samochodem z Bawarii.

Nie oznacza to jednak, że BMW nie pracuje nad ciekawymi autami. W 2022-2023 roku powinniśmy poznać zapowiadany od dawna supersamochód BMW. Frolich potwierdził, że prace nad tym modelem już trwają, ale na pierwsze efekty musimy jeszcze poczekać. Oczywiście będzie to absolutnie topowy samochód w gamie producenta z Monachium. Wykorzysta on technologię hybrydową z szeroko zakrojoną elektryfikacją, która nie tylko poprawi osiągi tego pojazdu, ale także zwiększy ekonomię użytkowania.

Szkoda, że BMW nie chce w pełni rywalizować z takim autem jak Mercedes Klasy S Coupe czy Bentley Continental GT. W 2013 roku Niemcy zaprezentowali unikalny koncept Gran Lusso Coupe, stworzony wspólnie z Pininfariną. Samochód ten byłby idealnym dopełnieniem oferty i prawdziwą wisienką na torcie, na którą z pewnością znalazłoby się wielu chętnych.