Nowości Maserati w Genewie: Levante Trofeo oraz unikalne wersje od Zegny

Maserati może i nie zaprezentuje żadnego nowego modelu, ale w Genewie pokaże kilka ciekawych wersji swoich aut.

Na Maserati Alfieri musimy jeszcze poczekać. Aktualnie za zamkniętymi drzwiami firmy z Modeny trwają intensywne prace dotyczące przyszłości marki. Jak podkreślił szef FCA Mike Manley, Maserati poszło w złym kierunku i wymaga wielu zmian, aby stanąć na nogi.

Póki co jednak musimy zadowolić się tym, co jest. A na szczęście tragedii nie ma. Jedną z nowości jest Maserati Levante Trofeo Launch Edition. Na drogi wyjedzie zaledwie 100 egzemplarzy tego auta w tej unikalnej odmianie. Wyróżnia się ona z zewnątrz lakierem Blu Emozione Matte lub opcjonalnymi Giallo Modenese i Rosso Magma - będzie więc intensywnie. W środku z kolei znajdziemy czarną skórzaną tapicerkę z przeszyciami dopasowanymi do koloru nadwozia. Wyróżnikiem tej wersji są także dedykowane felgi oraz srebrne, niebieskie, żółte lub czerwone zaciski hamulcowe. Sercem wersji Trofeo jest jednostka 3.8 V8 z Ferrari (podwójnie doładowana), generująca 590 KM i 730 Nm momentu obrotowego.

Kolejną nowością są nowe wersje przygotowane przez firmę Ermenegildo Zegna. Ta specjalizująca się w produkcji eksluzywnej eleganckiej odzieży firma od lat współpracuje z Maserati, dostarczając unikalne konfiguracje wnętrza. Najlepszym przykładem jest testowane przez Maserati Ghibli, w którym to połączono melanżową tapicerkę ze skórą oraz drewnem. Tym razem jednak Zegna dostarczy coś całkowicie nowego - zaprojektowaną od podstaw tkaną tapicerkę Pelletessuta połączoną ze skórą Nappa. Dwie wersje, na bazie Levante i Quattroporte, będą prezentowały to unikalne rozwiązanie.

Ostatnią nowością będzie rozszerzona paleta lakierów w Maserati GranTurismo MC - lakier Grigio Lava Matte zostanie połączony z pakietem Nerissimo.