Opel Corsa wraz z liftingiem otrzyma "Vizor". To dobra zmiana

Opel Corsa może i jest stosunkowo nowym autem, ale już szykuje się do liftingu. Ten zmieni przede wszystkim front auta, który to zyska grill Vizor. To jednak nie koniec nowości od marki z Russelsheim.

Segment B jest kluczowy dla każdego europejskiego producenta. To właśnie takie auta napędzają sprzedaż i wciąż stanową fundament oferty największych marek. Jednym z hitów jest niezmiennie Opel Corsa (i Vauxhall Corsa w Wielkiej Brytanii). Ten samochód, stworzony już pod skrzydłami PSA/Stellantis, został ciepło przyjęty i notuje dobre wyniki sprzedaży. Pomaga w tym nie tylko przyjemny dla oka wygląd, ale przede wszystkim dostępność elektrycznej wersji, mającej ogromne znaczenie w wielu krajach.

Wielkimi krokami zbliża się lifting tego auta. Choć Corsa jest stosunkowo nowym modelem (ma 3 lata), to jednak czas na odświeżenie jest idealny. Dlaczego? Przede wszystkim Opel zmienia swój wizerunek, a Corsa pozostaje jednym z ostatnich aut ze "starą" stylistyką.

Opel Corsa otrzyma grill Vizor

To akurat jest pewne, a kierunek zmian narzuconych przez markę cieszy. Dlaczego? Spójrzcie na stylistykę tego auta i na nowe modele Opla. Mokka wygląda świetnie z Vizorem, tak jak i zaprezentowana w tym roku Astra. Corsa dołączy więc do dobrego towarzystwa. zyskując więcej charakteru i indywidualnego stylu.

Nasi koledzy z motor.es przygotowali dla Was render tego auta. Zmiany nie będą rewolucyjne, ale bez wątpienia odświeżą wizerunek tego samochodu.

Opel Corsa 2023

Przy okazji przestylizowany zostanie także zderzak, który to zyska "czystszą" i bardziej sterylną formę. Większych zmian nie ma się co spodziewać z tyłu, gdzie lampy pozostaną raczej nietknięte.

W kabinie zagości Opel Pure Panel?

To dość pewny strzał. Naszym zdaniem Opel pójdzie sprawdzoną ścieżką i zaadoptuje do Corsy kokpit z Mokki. To będzie najlepszy ruch pod kątem optymalizacji kosztów, a jednocześnie wnętrze będzie tożsame wizualnie z innymi modelami marki. Warto przypomnieć, że Grandland także zyskał nowy kokpit, właśnie z dwoma ekranami Pure Panel.

Póki co na drogi nie wyjechały jeszcze zamaskowane egzemplarze, ale to kwestia najbliższych miesięcy. Premiery odświeżonej Corsy spodziewamy się w połowie przyszłego roku, co sugerowałoby początek sprzedaży w czwartym kwartale 2022 roku. Lifting nie dotknie gamy jednostek napędowych - z tych zniknie być może diesel, ale kluczowy zestaw (silniki benzynowe i wariant elektryczny) pozostaną na swoim miejscu.